Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś jak wygląda kwestia faktury VAT przy imporcie z zagranicy? Ostatnio kupiłem sobie z ebaya sprzęt z UK (poprzez global shipping program) i sprzedawca wystawił fakturę na kwotę netto, którą otrzymałem wraz z paczką. Natomiast czy agencja celna która ogarniała formalności importowe nie powinna również wystawić faktury VAT dla odbiorcy już po odprawie celnej? Pamiętam, że kiedyś DHL mi taką wystawił kiedy zamawiałem z chin ale tym razem nie otrzymałem żadnego takiego dokumentu.

#ebay #import #vat #podatki
  • 4
@bulboglowy: Koszty importowe opłaciłem z góry ebayowi przy zakupie i nie dostałem żadnego dodatkowego wezwania do zapłaty, ale miałem nadzieje ze dostanę jakaś fakturę jako potwierdzenie ze zapłaciłem VAT.
@milo88: nie wiem o jakich kosztach importowych dla eBaya mowisz, ale skoro wyliczyli ci ile masz Vatu do zaplacenia to Twoim potwierdzeniem zaplaty Vatu jest przelew. Chociaz pierwszy raz sie spotykam ze tak to jest załatwione.

Fv powinieneś dodtac od kuriera za przeprowadzenie całego procesu i to tyle.
@buobgloballboglowy: Napisałem w pierwszym komentarzu, chodzi mi o global shipping program. Sprzedawca wystawia towar a ebay ogarnia wszystkie formalności związane z importem dla kupującego, który płaci im z góry za przesyłkę międzynarodowa i wszelkie koszty związane z odprawa celna na podstawie tego co sobie tam ebay wyliczył przy zakupie. Potem sprzedawca wysyła do ebaya towar a ebay ogarnia cała resztę. Zadzwonię najwyżej do DHL bo to oni byli końcowym podwykonawcą, może