Wpis z mikrobloga

#samochody sprzedałem auto, zapomniałem tego zgłosić. Teraz chciałem, ale na epuap nie widzę mojego auta. Muszę to jakoś inaczej zgłaszać? Nawet już dostałem zwrot OC.
  • 6
@Yahoo_: Tak, osobiście w wydziale komunikacji. Jeżeli minęło już 60 dni od zbycia to niemal pewna jest kara 200-1000 zł ale jak jeszcze nie minęło to luz.

EDIT: chyba da się pocztą zwykłą wysłać wypełniony druk i kopię dowodu sprzedaży.
@Yahoo_: @vertical: nie trzeba osobiście. Logujesz się na swój profil i wybierasz "zgłoś zbycie, nabycie pojazdu". Nie musi być auta w epuap. Wypełniasz formularz, załączasz zdjęcie/skan umowy(max 1mb wielkości, także raczej będziesz je musiał zmniejszyć pod względem wielkości mb przez apkę jakąś), klikasz wyślij, potwierdzasz podpisem zaufanym i tyle.
  • 0
@Pio23: Ale problem taki, że pojazd mi znikł z profilu. Mam tylko to czym aktualnie jezdze, a sprzedanego nie widzę w ogóle, więc nie mam jak zgłosić :|
@Yahoo_: ale to nie ma znaczenia żadnego czy masz go w profilu czy nie. Klikasz to co napisałem i pokazuje się formularz, wpisujesz markę, model, tablice(te na których sprzedałeś auto), vin, datę sprzedaży. Klikasz dalej, jeżeli twoje dane są zgodne z meldunkiem to wpisujesz dane nabywcy(jeżeli masz inne dane swoje to je wpisujesz ręcznie), adres itd, klikasz dalej, załączasz plik, wybierasz do jakiego urzędu ma iść pismo i klikasz dalej, podpisujesz.
@Pio23: epuap mi nie działał w piątek, dzisiaj sprawdziłem faktycznie działało. Tylko w pierwszym etapie musiałęm skłamać, że to nie moje auto, ale potem pozwolili mi wszystko wpisać i pytali jeszcze raz czy jestem właścicielem i wtedy mogłem już zgodnie z prawdą odpowiedzieć xD