Wpis z mikrobloga

Cześć,

Mam pytanie, znacie może jakieś darmowe oprogramowanie umożliwiające nawiązywanie połączenia na określony numer telefonu (komórka) ?

Mam pewien proces który uruchamia się o 2 w nocy jeśli w tym procesie pojawi się jakikolwiek błąd osoba nadzorująca systemy powinna po otrzymaniu takiej informacji ten problem naprawić. Najlepszym rozwiązaniem byłoby moim zdaniem użycie oprogramowania który po wychwyceniu takiego triggera uruchamia połączenie telefoniczne w tym przypadku do Administratora.

Byłbym wdzięczny za podsunięcie nazwy tych oprogramowań, ogólnie email odpada najepszym rozwiązaniem jak napisałem wyżej po wychyceniu błędu fajnie jakby proces ETL wykonał połączenie na określony numer telefonu, wysłanie SMS'a też wchodzi w grę

Dodam więcej tagów dla zasięgów

#programowanie #etl #bazydanych #selenium #informatyka #naukaprogramowania
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@printHelloWorld: Naprawdę nie możesz przy tym ponieść choćby minimalnych kosztów? To nie rok 2002 żeby korzystać z bramek SMS czy kombinować z naliczaniem sekundowym. Karta SIM dla maszyn, np. alarmów, kosztuje kilkanaście złotych miesięcznie, a najtańszy SIM jaki ostatnio widziałem to Virgin Mobile - 3 złote miesięcznie, a tym 30 SMS i 30 minut.
@printHelloWorld opsgenie ma, o ile jesteś w stanie się jakoś skomunikować - możesz zintegrować sobie alert z maila, webhooka czy na inny sposób. Opsgenie wtedy wyślę powiadomienia odpowiedniej osobie no i ma free tier
@tomilipin: nie ja tylko firma. Piszac karta sim dla maszyn masz na mysli na podstawie mojego pierwszego postu maszyne na ktorej siedzi administrator czy maszyne na ktorej odbywa sie proces etl ?

Bo mamy tutaj dwie maszyny
1sza z procesem
2ga na ktorej siedzi admin
@printHelloWorld: Darmowe to raczej nie... To, co chcesz zrealizowac normalnie robie sie przy uzyciu tzw. bramki gsm (chocby malej), ktora jest urzadzeniem fizycznym z wlasnym API.
Alternatywnie mozesz poszukac takiej uslugi SAAS i uzywach ichniejszego API.

Rozwiazania pozszywane ze sznurowek nie maja tu racji bytu, bo klientom najczesciej mocno zalezy, zeby ten telefon / sms jednak zostal wykonany. Kilkaset zlotych za mala bramke portfela nie rujnuje (czy jakies tram grosze za
@printHelloWorld:

Mam pytanie, znacie może jakieś darmowe oprogramowanie umożliwiające nawiązywanie połączenia na określony numer telefonu (komórka) ?


Za darmo? Nie ma. Chyba że kupisz i podepniesz sobie swoją bramkę GSM pod kompa. Ale wtedy musisz liczyć koszt bramki + karta SIM.

Czemu nie chcesz użyć gotowca takiego jak Twilio?