Wpis z mikrobloga

Czytam całą Sagę Pieśni Lodu i Ognia i dlaczego mam wrażenie, że to co pokazali w serialu, to Martin miał zamiar umieścić w książce? xD Trochę się tego obawiam XD Np już w pierwszym Tomie "Gra o Tron" wielokrotnie pada "Bran The Broken", tak jakby Martin chciał, żeby to czytelnikowi zapadło w głowie. I wiele jest takich "smaczków", które łączą się z późnymi sezonami, a przecież materiał źródłowy skończył się na 6 sezonie GOT.

#graotron #gameofthrones #seriale #ksiazki #czytajzwykopem
  • 5
@kezioezio: To, że akurat Bran ostatecznie został królem było najmniejszym problemem, serial #!$%@?ł kompletnie ciąg logiczny jak do tego doszło. Jakby Bran król miał ładnie zbudowane fundamenty, i reszta rzeczy nie była ucięta nożem, to chyba taki koniec nikogo jakoś mocno by nie bolał.
@Padre_Mizumono: Imho to Bran powinien w jakiś sposób pomóc w walce z Nocnym Królem, z racji tego że jego wątek był mocno z tym powiązany + te skille by się przydały do czegoś bardziej pożytecznego, niż "mondrego" władania królestwem. Akurat królem, to mógłby zostać Jon, bo to był dobry plot twist i do końca nie było wiadomo, że jest prawowitym władcą. A Arya? Ciul wi. Chcieli zrobić wątek silnej kobiety i
@kezioezio: W książce nadal ogrom rzeczy jest rozgrzebany, nadal w tle gdzieś jest młody Gryf i zombie mama Starków. Martin tego nie skończy tego jestem pewien, ale mam nadzieje, że po ew. odejściu GRRM, wjedzie Pan BS i wyjaśni temat. Saga nadal się może skończyć na dziesiątki kapitalnych sposobów, ale to trzeba to zrobić, a zdaje mi się, że Martin już nie pamięta, po co wprowadził połowę wątków.
@kezioezio: Martin potwierdził, że w książce, w ostatnim tomie jako zakończenie Bran też zostanie królem. Generalnie niektóre rzeczy z 7 i 8 sezonu będą w książce takie same, a niektóre inaczej poprowadzone no i są postacie, które w serialu nie występowały, albo umarły dawno
@kezioezio: Zostanie Brana królem byłoby spoko ale problem w serialu był taki, że nie miało to kompletnie sensu. Na początku sezonu Bran powiedział "Nie interesuje mnie nic na tym świecie" (czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie), a w ostatnim odcinku na pytanie czy zostanie królem powiedział "Po to tutaj jestem". Zero jakichkolwiek wyjaśnień, co gdzie i dlaczego. Tak samo wątek Dany zwalony totalnie. To, że oszalała i zrobiła, co zrobiła też