Wpis z mikrobloga

Dzisiaj dzień czarnego kota to może pomiotom przyniesie trochę szczęścia.

Ta trójka to dzieciaki Coli ( u mnie na tymczasie), zaraz mrozy a tam gdzie bytują nawet nie ma budki (ani możliwości jej postawienia). Dzieciaki mają około 4-5 miesięcy, musimy je wyłapać zaszczepić, odrobaczyć, wykastrować i znaleźć im domy bo na dotychczasowym siedlisku są coraz mniej mile widziane ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Będą wymagały pracy nad oswajaniem. Ale więcej powiemy o nich jak już będą zabezpieczone w lecznicy. Najprawdopodobniej mamy jedną kotkę i dwa kocurki.

Na ogarnięcie pomiotów zbieramy tu

Wizyta przedadopcyjna Dionizego wypadła źle, dalej szukamy pomocy dla kociaka z hipoplazją móżdżku!!!

Złożyłam zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z wczorajszej interwencji, zobaczymy co nasza prokuratura sądzi o trzymaniu psów w takich warunkach. Treść zawiadomienia skonsultowałam z prawnikiem, który skwitował to krótko - nieistotne, jak będą chcieli to i tak umorzą ¯_(ツ)_/¯

Tak to spokój, pytania czy mamy jakieś rasowe koty do wydania za darmo do domu wychodzącego XD

No i husky, który po godzinach pracy urzędu i gminnego weta teoretycznie powinien czekać na pomoc do jutra. Ale było podejrzenie, że jest powypadkowy, więc schronisko zdecydowało się go wziąć na swoją odpowiedzialność - tym razem oni się będą kopać o zgłoszenie jak coś ;)

Imbir w poniedziałek jedzie na wizytę zapoznawczą w nowym domu, trzymajcie kciuki!

Klatka łapka nastawiona na baaaardzo kotną kotkę trzeci dzień pusta, mamy coraz mniej czasu i coraz bardziej się martwię że zdąży łajza urodzić ()

#pieszkotem

Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/66851713

Pobierz c.....i - Dzisiaj dzień czarnego kota to może pomiotom przyniesie trochę szczęścia. 
...
źródło: comment_1668711060HrV65xGwke7Gzyd2hScwDm.jpg
  • 27
@chixi: sterylizacja kotów i psów powinna być możliwie jak najtańsza, ograniczyło by to problem bezpańskich zwierząt co najmniej znacznie. Niestety w państwie z dykty i kartonu nikt nawet nie podnosi tego problemu, bo ani nie jest medialny ani nie polepszy notowań jakiejkolwiek partii politycznej.

Dopiero jak na wioski powroci temat wścieklizny to może ktoś zacznie o tym myśleć.
@Heroina340: Powrócił ;) przecież chyba połowa mazowieckiego to teren zagrożony wścieklizną. W teorii obowiązek szczepienia kotów, zakaz puszczania psów i kotów luzem, jak myślisz ilu ludzi o tym wie a ilu się tym na dodatek przejmuje?

W mojej gminie w tym roku zabiegi były finansowane w 100% przez urząd, problem bezdomności ogromny jak był tak jest i to potrwa dekady żeby to zmienić :(
są akcje, kiedy sterylki są za darmo


@Kressska: Powaga? Jak żyję to nie słyszałem żeby u mnie w regionie była kiedykolwiek taka akcja.

W mojej gminie w tym roku zabiegi były finansowane w 100% przez urząd,


@chixi:

Kruci, takie coś powinno być na terenie całej Polski, gabinety mogą sobie "odbijać" na innych usługach, ale sterylizacja powinna być albo darmo, albo za jakąś symboliczną kwotę, powiedzmy do 50 złotych. Co ma
@Heroina340: Wygooglaj program opieki nad zwierzętami i zapobiegania bezdomności 2022 i Twoja gmina. Jeśli ma środki na kastracje to będzie info w tym programie.

Akcji jest sporo, jak gminy nie przeznaczają środków to są fundacje realizujące zadanie z urzędu marszałkowskiego (w tym roku na Mazowszu niedaleko mnie, ale nie w naszej gminie, zajmuje się tym fundacja Morusek).

No nie można tego przerzucać na gabinety imo, powinien być ogólnopolski obowiązek znakowania i
porzucenie traktować jak znęcanie ze szczególnym okrucieństwem, karać za handel poza hodowlami


@chixi: To swoją drogą, bardziej miałem na myśli te sytuacje gdzie po prostu na wsi zwierzęta rozmnażają się niekontrolowanie bo właścicielka kotów nie ogarnia, a reszta okolicznego społeczeństwa ma to gdzieś. Od dziecka jestem wychowany na wsi, więc znam to można powiedzieć od podszewki, aktualnie w moim rodzinnym domu mamy trzy psy, z czego dwa zostały wyrzucone prawdopodobnie z