Wpis z mikrobloga

Cześć. Czy może mi ktoś wytłumaczyć jedną rzeczy w temacie JDG (B2B) w stosunku do UOP? Obecnie pracuje na UoP i dostałem info od księgowości ze łączny koszt pracodawcy brutto (łącznie ze składkami na fundusz pracy itp.) jeśli chodzi o mnie jako pracownika to 12 200 PLN brutto.
Jakbym chciał przejść na B2B to wystawiam firmie fakturę na kwotę 12 200 brutto czy netto?
#ksiegowosc #b2b #finanse
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@kuncfot: to inaczej. Wystawiam 12 200 plus VAT, czy te 12 200 to już kwota z VATem i netto będzie mniejsza? Bo jeśli netto będzie mniejsza, czyli coś koło 10 000 to po odliczeniu podatku dochodowego, zusu itp to zostanie mi z 8000…Jaki jest wtedy sens zakładania własnej działaności? Z drugiej strony jak pracodawca będzie musiał mi zapłacić 12 200 plus VAT, czyli łącznie około 15 000 brutto to na
  • Odpowiedz
pracodawca będzie musiał mi zapłacić 12 200 plus VAT, czyli łącznie około 15 000 brutto to na pewno się nie zgodzi bo teraz płaci 12 200 brutto…


@Toudi92: zgodzi się i to właściwe rozumowanie.

teraz wydaje 12200 to i na b2b wyda netto 12200 a i pewnie trochę
  • Odpowiedz
@Toudi92: https://kalkb2b.pl

Pracodawcy się opłaci, bo ten VAT od 12200zł sobie odliczy. Pamiętaj, że nie masz urlopów itd. - to też pasuje uwzględnić w stawce.

Jednak mniej opłaca się przechodzić z UOP na B2B w jednej firmie - nie możesz skorzystać z niższego ZUSu.
  • Odpowiedz