Wpis z mikrobloga

@Fan_Morawieckiego: jesteśmy 7 krajem z 28 w UE z najwyższą inflacja posiadając przy tym własną walutę.

W porównaniu do innych krajów przybyło do nas 1.4 mln nowy osób (widziałem tez źródła ze 2), którzy generują wzrost PKB, ktory mozna oszacowac proporcjonalnie do ludności (1.4/40).

17%. Najniższy wynik od lat. Szorujemy po dnie inwestycyjnym od 2015 roku, a jestesmy krajem dalej rozwijajacym się. Nasze PKB jest napedzane konsumpcja. To jest kolos na
Wspomniany tam Milton Friedman wystarczy?


@wiecznylowcaumyslow: Zarzuć jego badanie, chyba że nie wiesz na czym polega badanie.

To dlatego że wysoka inflacja jest szkodliwa dla gospodarki. Zainteresuj się tematem, warto.


@wiecznylowcaumyslow: Zainteresowałem się. I widzę Japonię, która z wysoką inflacją była tygrysem gospodarczem, a z niską jest "postgrowth economy" doganianą przez Polskę.

W porównaniu do innych krajów przybyło do nas 1.4 mln nowy osób (widziałem tez źródła ze 2), którzy
@Fan_Morawieckiego: masz po krótce opisane w artykule o co chodzi. I nie tylko prac Friedmana.

To slabo sie zaintersowales skoro porownujesz Japonie do Polski xDD wiesz w ogole jak wygladal rozwoj Japonii w tamtyk okresie? Ile branz rozwineli? I w ogole najlepszy fragment. Udzial inwestycji Japonii w latach 80- 97 nie spadal ponizej 30 %. (Wczesniejszych danych nie ma na reutersie nawet) W Polsce mamy 2x mniej xDDD rzucasz nic nie
@Fan_Morawieckiego: w sumie ja koncze, bo nie widze sensu dalszej dyskusji z toba. Nie masz pojecia o czym mowisz, a ja nie bede marnowal czasu na twoje pierdy. Moze przeczytales kilka ksiazek, brawo, ale dalej ich nie rozumiesz, albo specjalnie probujesz nimi manipulowac w imie obrony partii. Jakbym pokazal kolegom ekonomistom z biura analiz to niezle by sie usmiali z twoich wywodów, a potem zalamali ręce.