Wpis z mikrobloga

@dzester nic w tym dziwnego, w Ukrainie na pewno panuje narracja, że USA coś ukrywa (na ten moment możliwe, że to rosyjska rakieta, ale USA to nie jest na rękę lub że Polacy strzelają w rakiety i nie może się to wydać), biorąc to pod uwagę, to nic dziwnego, że Ukraińcy są wkurzeni
@dzester przyjmij na chwilę, że to na pewno rakieta rosyjska, NATO wtedy musi zareagować, ale zamiast tego zawala winę na niewinną Ukrainę, no chyba mają prawo być wkurzeni?

Oczywiście nie mówię, że tak było, ale na pewno wielu Ukraińców w to wierzy i w takim przypadku nie dość, że są oskarżani bez powodu, to nadal zostają sami, mimo że zachód powinien w jakiś sposób wkroczyć, choćby w jakiś sposób zamykając niebo na
@smierdakow Jasne, ale budowana w ukraińskim internecie narracja kreuje obraz tchórzliwego, obojętnego i wycofanego NATO oraz bohaterskiej broniącej go Ukrainy co nie jest prawdą. Ukraina obecnie walczy wyłącznie o siebie. Fakt, że wykrwawia rosję i to jest na rękę USA i przy okazji nam jako bezpośrednio zagrożonym jej agresją w przyszłości. Nie zmienia to faktu, że kraje NATO mogłyby nie zrobić nic dla Ukrainy po 24.02. a pomagają bezprecedensowo. Jakoś ten fakt
@dzester przyjmij na chwilę, że to na pewno rakieta rosyjska, NATO wtedy musi zareagować, ale zamiast tego zawala winę na niewinną Ukrainę, no chyba mają prawo być wkurzeni?


Oczywiście nie mówię, że tak było, ale na pewno wielu Ukraińców w to wierzy i w takim przypadku nie dość, że są oskarżani bez powodu, to nadal zostają sami, mimo że zachód powinien w jakiś sposób wkroczyć, choćby w jakiś sposób zamykając niebo na
@dzester jeśli to ukraińska rakieta, to tak, Zelenski i reszta popełniają wielki błąd, jeśli nie, to ciężko to ocenić

Ja trochę tego nie rozumiem, myślałem, że tam Zełeński, Duda i Amerykańce to są ciągle w kontakcie i ustalają wspólnie co robić, a tu taki zgrzyt, jak dla mnie to trzeba jeszcze poczekać zanim wyda się wyrok, no ale to samo powinni zrobić zwykli Ukraińcy
@Sowiet_Kusy Tak proszę eksperta, reszta to skutek uboczny, jak najbardziej dla nas korzystny. Natomiast obecnie nam nic nie groziło. Ba! Mogliśmy nawet handlować z kacapstanem dalej. Nie bronią nas obecnie przed niczym ale ich działania wykrwawiają naszego potencjalnego wroga w przyszłości. Taka to logika. Chyba że uważasz, że ruscy chcieli/chcą iść dalej na zachód i to jest ich celem.