Wpis z mikrobloga

Wczorajszy atak z Ukrainy na Polskę.
Czytałem wprawdzie tylko wycinki wypowiedzi prezydenta Polski Dudy, po tym jak NATO potwierdziło, że to Ukraina wystrzeliła pociski, które zabiły dwie osoby w Polsce i spowodowały inne straty. Nie mogę uwierzyć, że prezydent czy wtórujący mu premier mówią takie bzdury (jeżeli to faktycznie pełnia wypowiedzi, którą czytałem).
Sugerują oni, że to Rosja jest temu winna. Nic nie mówią natomiast o winie Ukrainy. Nawet jeśli Rosja odpowiadałaby za konfilkt to dlaczego rządzący nie wspominają o winie Ukrainy, nawet jeśli w wyniku wypadku? Czyli Ukraina ma prawo strzelać pociskami w inne państwa, bo Rosja ją atakuje? Nie sądzę. Ukraina ponosi odpowiedzialność za ten atak (nawet jeśli w wyniku niedopatrzenia) i tyle i to musi prezydent i premier przyznać.
Co ciekawe, prezydent Ukrainy (Żyd z pochodzenia) twierdził, że to Rosja zrobiła. Czy był świadomy samolotu NATO, który ma dowody że było inaczej? A może nie był i chciał wciągnąć NATO do tej wojny na przykład? Trzeba zbadać czemu tak twierdził. To jest ważny wątek do zbadania akurat.

#polska #ukraina #rosja #ciekawostki #polityka #duda #pis #wojna #wiadomosci
Pobierz nowyjesttu - Wczorajszy atak z Ukrainy na Polskę.
Czytałem wprawdzie tylko wycinki w...
źródło: comment_1668636366dwRtWi01Gspnyxgksxa2nl.jpg
  • 7