Wpis z mikrobloga

2592 + 1 = 2593

Tytuł: Ania ze Złotego Brzegu
Autor: Lucy Maud Montgomery
Gatunek: literatura młodzieżowa
Ocena: 6/10
Wydawnictwo: Empik Go
Forma książki: audiobook
Kontynuacja losów Ani z Zielonego Wzgórza. Ania jest już dorosła i od piętnastu lat zamężna. Jest szczęśliwą żoną i matką. Książka w dużej mierze skupia się na przeżyciach pociech Ani: Jema, Waltera, Diany, Nan i Rilli (jest jeszcze Shirley ale jest tylko wspominany). Dzieci, podobnie jak ich matka, mają bujną wyobraźnię, temperament i noszą w sobie dużo emocji. Dorastając zmierzają się z różnymi problemami. Niemniej jednak każdy z tych problemów ostatecznie się rozwiązuje. Bardzo tutaj widać jak Ania kocha swoje dzieci - poza mężem są jej całym światem oraz to jak bardzo o nie dba.

Od tej książki bije tak duże ciepło, że aż można się rozpuścić. Dom pełen miłości, śmiechu i radości. Małżonkowie, którzy pomimo długiego stażu wciąż się kochają. Dzieci, które zaznają uwagi i uczucia od rodziców ale jednocześnie wpajane im są dobre zasady i poszanowanie dla innych. Myślę, że niejedna osoba chciałaby chociaż przez chwilę przebywać w takim miejscu ()

Jak już się wielokrotnie przekonałam, powieści obyczajowe nie do końca są gatunkiem dla mnie ale cała seria z Anią ma dla mnie spore znaczenie sentymentalne i naprawdę przyjemnie się ją czyta. Jednocześnie ciężko się patrzy na dorosłą, bardziej rozsądną Anie. Dla mnie chyba na zawsze pozostanie Anią z Zielonego Wzgórza.

#bookmeter #literaturamlodziezowabookmeter
Owieczka997 - 2592 + 1 = 2593

Tytuł: Ania ze Złotego Brzegu
Autor: Lucy Maud Montgom...

źródło: comment_1668626915FZByZK7rOTxG51hch0MAFz.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-12-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 464
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Ania z Avonlea (Lucy Maud Montgomery)
2\. Ania na uniwersytecie (Lucy Maud Montgomery)
3\. Ania z