Wpis z mikrobloga

No #!$%@? nie wierzę. Wczoraj 2 nastoletnich cyganów chciało okraść mojego kumpla, napadli go, jeden z nich wyciągnął jakiś scyzoryk i wymachiwał mu przed twarzą. Słabo sobie wybrali ofiarę, bo koleżka mimo, że nie jest rosły, to od małolata #!$%@? judo, kung-fu i kickboxing. Po paru sekundach obydwaj leżeli zalani farbą na glebie (jeden ze wspomnianym scyzorykiem w ramieniu). Zgadnijcie co stało się dzisiaj...


#coolstory #chlodnahistoria ##!$%@?
franaa - No #!$%@? nie wierzę. Wczoraj 2 nastoletnich cyganów chciało okraść mojego k...

źródło: comment_tZaY7SRhbYh6lQ8qaMihOmAG6FfQXBn8.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
W tej choćby sprawie można typować przekroczenie granic obrony koniecznej, bo jeżeli ten łebek był w stanie rękami i nogami doprowadzić cyganów do bezbronności,


@stekelenburg2: a jak to te prokuratorskie zjeby zmierzą? Linijką? Wiadomo, wy prawnicy tacy nieomylni...
  • Odpowiedz
@Sheikh-el-Shah: błagam. Może jeszcze po dupce pogłaskać i loda im miał zrobić. #!$%@?, karateka czy nie, jak #!$%@? łamią prawo z użyciem niebezpiecznego narzędzia, to znaczy, że mogą i mają zamiar zrobić komuś krzywdę dla osiągnięcia celu. W takim momencie powinni tracić wszystkie prawa człowieka. Karateka czy nie, musiał ich zneutralizować, żeby po #!$%@? dalej nie próbowali go ścigać (2 zdesperowanych gnojków i bez scyzoryka może krzywdę zrobić, a i
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: no okej, ale jak dokonacie pomiaru tej okoliczności. Cyganie powiedzą, ze szli sobie prawilnie do pracy a on w szaleju wyciągnął z kieszeni jednego z nich nóż i ich pobił.

On powie, że w szarpaninie wyrwał ten scyzoryk i tak jakoś wyszło ogniu walki, że tam się znalazł.

I teraz pan prokurator arbitralnie (pardon: zgodnie z literą prawa) będzie wywodził jak sytuacja wynikała i zastosuje wzór, że jak judoka i kickboxer to dostaje +11 do statstów zręczności, ale że był niższy od każdego z cyganów to dostanie -3 do
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: było głośno o tym, że typkowi weszło dwóch do mieszkania i 1 zabił, a drugiego ranił nożem i ma problemy. Nie wiem jak to się skończyło. na wykopie też było o znalezisku o gościu, który odbywa wyrok 25lat, bo we własnym mieszkaniu zastrzelił napastników(niby miał u nich dolary rozmienić).
  • Odpowiedz
Nie wiem jak to się skończyło.


@Dziki_wieprz: no właśnie.

na wykopie też było o znalezisku o gościu, który odbywa wyrok 25lat, bo we własnym mieszkaniu zastrzelił napastników(niby miał u nich dolary
  • Odpowiedz
jeżeli z okoliczności sprawy wynika, że najpierw ich pobił, a potem jeszcze na dokładkę wbił nóż w jednego, bo go poniosło, to nie ma żadnych wątpliwości.


@stekelenburg2:

§ 3. Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.

Czy to nie jest zapis dotyczący właśnie tego "poniosło go"? Bo jak dla mnie jednoznacznie dotyczy sytuacji wybiegającej poza sam akt obrony, jakim jest właśnie
  • Odpowiedz
@Fundinmotion: widzisz, problem w tym, że debatujemy o sprawie na bazie wpisu z mikro, co bardzo nas ogranicza. Stąd mogę powiedzieć jedynie tyle, że to zależy. Gdyby było tak, że ich unieszkodliwił tak, że ci leżeli, a potem powiedzmy podniósł nóż z ziemi i dźgnął jednego, to ciężko powiedzieć, żeby to było usprawiedliwione. Nie jestem psychologiem, stąd nie znam się dobrze na stanach ludzkiej świadomości, ale biegli są w stanie
  • Odpowiedz
@insu: pamiętam, tutaj sam się dziwiłem, czemu taki wyrok, a nie inny. Ale raz, że sprawa na pewno trafi do Sądu Apelacyjnego, który sprawdzi wyrok, a dwa, że jak zawsze mamy do czynienia z doniesieniem medialnym, które nie pokazuje całości sprawy. Jakby opublikowali pisemne uzasadnienie, to byłby super materiał do dyskusji.

@Dziki_wieprz: pomijając jak zawsze aktualną uwagę, że znamy tylko relację jednej strony, to mamy na razie 1-2
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: To już co prawda było dobre parę lat temu, ale pamiętam jak, jeszcze w czasach liceum, nauczyciel od wosu (bardzo mądry facet) wymieniał nam mnóstwo spraw o przekroczeniu obrony koniecznej, w których ofiary napadu zostały skazywane na więzienie. Zapamiętałem bardzo dobrze jego radę - jeżeli kiedykolwiek ktoś będzie chciał nas zabić, lepiej się nie bronić, tylko jak najszybciej uciekać.
  • Odpowiedz