Wpis z mikrobloga

Cześć, kompletnie nie ogarniam tych spraw OFE itp. byłem święcie przekonany że kilka lat temu wypisałem się z OFE i żadne składki na to już nie idą. Dziś zalogowałem się po raz pierwszy do ZUS PUE i widzę takie informacje:
w zakładce OFE widzę nazwę ofe oraz informacja "członkostwo poprawne"
w zakładce Subkonto widzę że co miesiąc jest jakaś kwota przelewana
w zakładce Informacje o stanie konta widzę że co roku jakaś kwota jest odprowadzana na "Składki odprowadzone na OFE"
czy ktoś mi może wytłumaczyć czy ja jestem dalej w OFE ? jak z tego się wypisać ?
#zus #ofe #podatki
  • 10
@Piskariota: chce tylko wiedzieć czy to jest normalne to odprowadzanie składek na OFE ? jeśli wejde na swoj profil Allianz OFE to tam ostatnia operacja jest z dnia 05/09/2014, raczej wtedy sie wypisywałem z tego OFE..
@Daro_: dopytuję bo to zależy czy miałes obowiązek wstapić do ofe czy nie.
W miedzyczasie mogles zrezygnowac i "przeniesc sie do zus" ale te środki które były na ofe nadal na nim są.
Transfer środków z ofe na subkonto w zus rozpocznie sie gdy ukończysz 55 lat życia i zakonczy się w miesiącu poprzedzającym miesiac osiagniecia powszechnrgo wieku emerytalnego.
@poziomkoowaa: czyli jak ktoś nie zrezygnował to pracodawca dalej odciąga i kasa idzie na to konto ofe a jak ktoś nie zrezygnował to ta sama kwota idzie do zus? Pytam bo ja mam taką samą sytuację jak autor z tą różnicą, ze widzę skladki się ciąglepojawiają a na pasku nie mam oddzielnej pozycji więc domślam sie, że część zusowa zostaje rozdzielona.
@poziomkoowaa: 30 latek więc nie wiem czy miałem obowiązek chyba tak, jedna kojarze ze chyba się z tego wypisywałem, tym bardziej że na koncie allianz OFE ostatnia data jakiś składek to 05/09/2014,
Jak z PUE ZUS sprawdzic czy dalej jestem w OFE czy nie ?