Wpis z mikrobloga

Hej wykop.

Kupiłem brand new lapka za 5.6k pln Acer Swift X i5 16gb ram, 512 gb pamięci.

Problem mam taki że mimo tego że mam dosłownie jedną zakładke włączoną wiatrak się włącza i wyłącza co dosłownie 5/10 sekund.

Jest to mega irytujące.

Co moge zrobić aby wyeliminować ten problem? Ja rozumiem jakbym miał 15 programów odpalonych, ale to dosłownie 1 google chrome tab.

Jeżeli nie ma żadnego rozwiązania, to czy mtoś może polecić windowsowski komputer w tej samej cenie który będzie cichy?

#windows11
#laptopy
#windows
#komputery
  • 10
@jfrost:
Tak.

Tak jak teraz mam np tego Acera z matrycą matową: moge z niego korzystać kilka godzin bez problemu dla oczu - nie czuje zmęczenia pod tym względem.

Ale, z Macbookowymi matrycami tak sie wszystko odbija, że strasznie to męczy oczy, szczególnie miałem takie wrażenie po M2 air - godzina korzystania i oczy mówią STOP.
@Zwytkly: dla mnie nie stanowi to problemu, możliwe że kwestia indywidualna (chociaż macbooki mają chyba najlepsze błyszczące matryce, w sensie powłoki antyrefleksyjne). Mam też Huwaweia Matebook "coś tam" z błyszczącą matrycą i w tym jest dosłownie lustro (macbook przy nim się matowy wydaje).
Acer Swift X


@Zwytkly: Nie ma jakiegos programu od acera gdzie ustawia sie try pracy laptopa, gdzie mozna ustawic tryb cichy?|
Edit: Odpal jakis msi afterburner i zobacz jak temperatury wygladaja gdy wiatraki odpalaj sie