Wpis z mikrobloga

podobno trzeba zrobić listwy dylatacyjne dla paneli (podłoga pływająca). Głównie między pokojami ale też przy odcięciu korytarzu - salon. Trochę lipa bo nie podobają mi się te listwy i jakieś roboty jeżdżące się o nie potykają.
Jakieś pomysły / rady ?

#budowadomu #budujzwykopem
  • 18
@dzapanisko: ale chyba co innego jest połączenie dwóch materiałów pływających i materiału pływającego ze sztywnym... Ta dylatacja też chyba musi być miękka (czyli np powietrze pod listwą) i pływająca... Niestety do moich paneli nie ma ładnych listew w tym samym kolorze :(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@superzegar: dzieki za info. Ale ten silikon jest dość twardy nie? Czyli teoretycznie żeby działał jak dylatacja to powinno go być sporo. Ile u ciebie wynosi szerokość? Ze 2cm?
@bb89: to zależy wszystko m.in. od powierzchni. Ja mam wąski korytarz prawie 10m który idzie do salonu 4x8m. To jest spora powierzchnia, zrobienie jej bez dylatacji to trochę ryzyko wybrzuszenia... dlatego coś kombinuję.

PS producent mi odpisał że dopuszczalna jest TYLKO listwa, żaden korek / silikon itd - tak myślałem, że to będzie zbyt twarde