Wpis z mikrobloga

Siema mirasy. Mocno zastanawiam się nad kupnem nowki sztuki Audi A3 Limousine. W sobotę będę śmigać do salonu obczajac temat, jednak zanim sie tam wybiorę, chciałem podpytać jakie macie doświadczenia z obiema jednostkami benzynowymi w tym modelu? Bardziej skory jestem ku jednostce 1.5, jednak może 1.0 mnie czyms zaskoczy ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Dodatkowo jak sprawują wam sie skrzynie automatyczne(jeśli ktoś ma doświadczenie z innego modelu to tez chętnie je poznam)? Nie ma żadnych problemów? A może tradycyjny manual jednak? Niestety w necie dość mało opinii jest o tym modelu a na otomoto widzę ze liczba ogłoszeń z tym modelem w sednanie to koło 50 wiec wskazywałoby ze nie są dość chętnie sprzedawane albo chetnie kupowane ( ͡º ͜ʖ͡º). Autko bedzie glownie smigac po Krakowie, moze tez troche po obrzeżach. Od czasu do czasu jakieś trasy poza miasto mogą się trafić.

Moze ktos ostatnio kupowal/zamawial i wie ile sie czeka na taki model bez jakis duzych fajerwerkow jesli chodzi o wyposazenie?

#audi #a3
  • 3
@pepsi22323: Mam 1.5 (mild hybrid) w automacie, odbierany w kwietniu 2021. Bardzo fajnie chodzi automat, tam jest shift-by-wire, bawisz się jak joystickiem, autko nie laguje, nie czuć zmiany biegów, da się nawet poczuć fun w trybie S skrzyni albo manetkami. Zero problemów do tej pory, auto bomba i wygląda sztos. Chciałem w sumie zamawiać kolejne, zamawiając dziś jest szansa na odbiór w marcu.
@pepsi22323: ja jeżdżę nowym a3 od dwóch miesięcy , ale wersja sportback. 1.5 i automat. Automat dsg znam od lat , najlepsze skrzynie jeśli chodzi o przyjemność z jazdy. Awarii nie ma, za nowe modele. Pierwsze 6 lat się nie przejmujesz bo gwarancje masz. A po 6 latach sprzedaż i kupujesz kolejne nowe. Auto Mega polecam. Sama przyjemność. Ja wziąłem 1.5 bo 1.0 to zamulacz trochę a różnicy w spalaniu dużej