Wpis z mikrobloga

Czy tylko mnie wku*wia coraz większe społeczne poparcie pomysłu oddania Półwyspu Krymskiego r0sji?

Ja rozumiem, że kontynuacja wojny to ludzka tragedia i ten argument jest dla mnie bardzo ważny, ale czy nie ważniejsza w tym kontekście jest moralna wygrana? Jeśli faktycznie zgodzimy się, żeby Putin i jego wataha po wszystkich swoich zbrodniach nadal rządzili, to moralnie wszyscy, cały Zachód, jesteśmy przegranymi. Tak to będzie widział nie tylko Zełeński, nie tylko Rosja, ale cały świat. Europa i Stany Zjednoczone znowu ugięły się przed potęgą Wielkiej Rassiji. Ha tfu.

Najbardziej mnie irytuje argument, że Krym to tak naprawdę prezent Stalina. W takim razie Wrocław to również był prezent Stalina samowolnie zagrabiony Niemcom. Czy jeśli za 10, 20 czy 30 lat Niemcy znów się zradykalizują (AfD w dwóch regionach już ma 24%) to chcemy ten sam argument mieć użyty przeciwko Nam? Takie rozmyślanie o historii ponad 70 lat od zakończenia wojny jest niedorzeczne i ja taką dyskusję po prostu pie*dolę.

#ukraina #rosja #wroclaw #wojna
sing - Czy tylko mnie wku*wia coraz większe społeczne poparcie pomysłu oddania Półwys...

źródło: comment_1668421042ptmvxWX48cEhnx0gb054yY.jpg

Pobierz
  • 24
@sing: niestety dziala to tak, ze dzisiaj zachod nie boi sie raszki, raszka zrobi sie straszna jak przegra bo stanie sie juz calkowicie nieobliczalna. Wydaje mi sie, ze zachod bardziej boi sie rozpadu raszki niz jej zwyciestw i grozb. Co sie stanie ze spora iloscia broni jadrowej jak rosja sie zatomizuje na 160 republik, w tym takie cywilizacje jak burjacja i inne mniej cywilizowane regiony. Jak daleko jest w stanie sie
Najbardziej mnie irytuje argument, że Krym to tak naprawdę prezent Stalina


@sing: Pierwsze słyszę, kto ci powiedział że to prezent Stalina??
Gdy Krym stał się ukraińskim stalin nie żył już od roku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sing: tutaj nie chodzi o sam teren ale o kluczowe znaczenie bazy Floty czarnomorskiej w Sewastopolu. FR ją sobie radośnie dzierżawiła ale jak Ukraina postanowiła urwać się ze smyczy pasożyta jakim jest FR to wtedy Putin postanowił wyłamać zamki w drzwiach, wyrzucić dotychczasowych lokatorów i mieć głęboko w poważaniu cywilizowane umowy. Dlatego umowy zawierane z FR nie mają większej wartości niż papier na jakim je zapisano. Dlatego zostawienie FR Krymu sprawi,
@sing: chodzi o bazę marynarki w Sewastopolu. Rosja to lokalne mocarstwo i musi mieć flote na Morzu Czarnym. Nawet jak teraz Ukraina odbije Krym, to kwestią czasu jest ponowna wojna.
czy nie ważniejsza w tym kontekście jest moralna wygrana?


@sing: NIE. I NIE. I jeszcze raz NIE.

Czy tylko mnie wku*wia coraz większe społeczne poparcie pomysłu oddania Półwyspu Krymskiego r0sji?


Widzisz mnie coraz bardziej #!$%@?ą głosy wykopków co siedzą w bezpiecznym kraju NATO w ciepłym własnym piwnicznym #!$%@?łku i opowiadają o moralnej wygranej. A tam giną prawdziwi ludzie, dziesiątki tysiecy ukraińskich żołnierzy. I Twoje "moralne zwycięstwo" zostanie okupione ich krwią. Co
Bo wtedy nie liczy się zysków i strat - co jest wygodnym rozważaniem jak ty nie masz szans być w tych stratach


@LifeReboot: ale dlaczego to ty masz decydować o ich losie, skoro sami mówią niemalże jednogłośnie że chcą nadal walczyć i w tym momencie putler może sobie te gówniane negocjacje wsadzić w dupę?

86 proc. Ukraińców chce dalej walczyć z Rosją mimo ponoszonych strat. Tylko 10 proc. uważa, że trzeba
@sing zgadzam się w stu procentach.

Ot sytuacja. Idziesz ulicą, uderzasz kogoś w twarz i zabierasz mu telefon. Ktoś zaczyna walczyć o swoją własność, bijecie się, przyjeżdża policja i mówi do gościa - dobra to już olej ten telefon ziomek bo jeszcze raz Cię uderzy...