Wpis z mikrobloga

Czy tylko mnie wku*wia coraz większe społeczne poparcie pomysłu oddania Półwyspu Krymskiego r0sji?

Ja rozumiem, że kontynuacja wojny to ludzka tragedia i ten argument jest dla mnie bardzo ważny, ale czy nie ważniejsza w tym kontekście jest moralna wygrana? Jeśli faktycznie zgodzimy się, żeby Putin i jego wataha po wszystkich swoich zbrodniach nadal rządzili, to moralnie wszyscy, cały Zachód, jesteśmy przegranymi. Tak to będzie widział nie tylko Zełeński, nie tylko Rosja, ale cały świat. Europa i Stany Zjednoczone znowu ugięły się przed potęgą Wielkiej Rassiji. Ha tfu.

Najbardziej mnie irytuje argument, że Krym to tak naprawdę prezent Stalina. W takim razie Wrocław to również był prezent Stalina samowolnie zagrabiony Niemcom. Czy jeśli za 10, 20 czy 30 lat Niemcy znów się zradykalizują (AfD w dwóch regionach już ma 24%) to chcemy ten sam argument mieć użyty przeciwko Nam? Takie rozmyślanie o historii ponad 70 lat od zakończenia wojny jest niedorzeczne i ja taką dyskusję po prostu pie*dolę.

#ukraina #rosja #wroclaw #wojna
sing - Czy tylko mnie wku*wia coraz większe społeczne poparcie pomysłu oddania Półwys...

źródło: comment_1668421042ptmvxWX48cEhnx0gb054yY.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
Europa i Stany Zjednoczone znowu ugięły się przed potęgą Wielkiej Rassiji. Ha tfu.


@sing: Ale nic takiego nie ma miejsca, a prawdopodobnie Rosja sama rozsiewa jeszcze takie ploty. Póki co zarówno Europa, jak i USA zgodnie mówią, że to Ukraińcy muszą zaakceptować ewentualne warunki pokoju, nikt inny. Jak zdecydują się poświęcić Krym, to mi tam nic do tego. Chociaż wolałbym na wakacje na ukraińskim Krymie polecieć.
  • Odpowiedz
a FR w Memorandum Budapesztańskim gwarantowała ze swojej strony nienaruszalność granic Ukrainy.


@LebronAntetokounmpo: a najlepsze jest to że każdy kto choć trochę interesuje się historią, wie że jeśli ktoś ufa słowom Rosjan to równie dobrze może ufać e-mailowi od księcia z ugandy
  • Odpowiedz