Wpis z mikrobloga

Ja w sprawie tego ruska co go ruskie rozwalili.

1. To był wagnerowiec. Pies wojny za pieniądze. Najemnik. Nie chroniła go Konwencja Genewska. Ukraińcy mogli z nim zrobic co chcieli. A mimo wszystko po dżentelmeńsku go wymienili i nawet mło..tfu- palcem go nie tkneli ¯\(ツ)_/¯ Sami go zatłukliście.

2. Jak to jest, że obywatel federacji rosyjskiej jest zabijany publicznie w stylu ISIS bez sądu, bez wyroku przez najemników którzy nawet nie są cześcią waszych sił zbrojnych? Gdzie prokuratura? Gdzie wasze oburzenie? Teraz już oficjalnie każdy przybłeda z bronią może was publicznie zatłuc młotem na ulicy i nie będzie reakcji bo ma układy z władzą ? Fajnie tam macie xD Wasza władza traktuje was gorzej niż my traktujemy psy, bo za zabicie psa u nas jest wyrok xD

3. Macie pretensje do Ukraińców o to, ze zatłukliscie swojego obywatela (xD) ale jakos nikt z was nie zadaje sobie pytania- a co on w ogóle tam robił ? Co wy w ogóle robicie na Ukrainie?
Całe to ujadanie brzmi jak żale włamywacza. No moze i napadłem sąsiada, zgwałciłem mu zone, okradłem mieszkanie i podpaliłem ale sąsiad dał mi w morde i połamał ręce a tak przecież nie wolno. To niehonorowe xD

4.Volenti non fit iniuria ¯\
(ツ)_/¯

#rosja #wojna #ukraina
  • 39
@testovirondepot: 3 Konwencja Genewska Art. 4.

A. Jeńcami wojennymi w rozumieniu niniejszej Konwencji są osoby, które znalazły się we władzy nieprzyjaciela, a należą do jednej z następujących kategorii:

1) członkowie sił zbrojnych Strony w konflikcie, jak również członkowie milicji i oddziałów ochotniczych, stanowiących część tych sił zbrojnych;

Powiedz mi którą z tych przesłanek spełniają wagnerowcy ?
@WiesniakzPowolania: Co innego żołnierze prywatni, do których należy Grupa Wagnera, nienależąca do sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Co więcej, w tym konkretnym konflikcie, może nie wpisywać się nawet w definicję najemnika.  - To organizacja, którą łączą ścisłe więzy z władzami rosyjskimi, a jej pracownikami są przede wszystkim byli żołnierze zawodowi Armii Federacji Rosyjskiej – mówi prof. Marcinko. - Formalnie jednak Grupa Wagnera nie stanowi części rosyjskich sił zbrojnych, choć realizuje polecenia Kremla.