Wpis z mikrobloga

Mirki, jest właśnie na #islandia i mam auto wypożyczone. Pech chciał, że pierwszego dnia trafił mi w szybę mały kamień (na głównej drodze) i zrobił się mini odprysk. Mam ubezpieczenie, ale niestety na szyby nie dobrałem... Żeby pecha było mało, dzisiaj wyrwało mi drzwi z ręki bo wiatr był mega i szarpnęło je. Ciężko się otwierają i zamykają (prawdopodobnie zawias się nadgiął). Jutro zdaje auto, może ktoś słyszał, spotkał się z tym, na jakie koszty liczyć, gdy wrócę do wypożyczalni... Ktoś wie może ile hajsu szykować?

#islandia #wypozyczalniasamochodow #wakacje #podroze #podrozujzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chmielus_93
Zależy czy płacisz za same szkody, jakas cześć tych szkód, czy płacisz za czas w którym samochód nie może pracować itd. Sprawdź ceny napraw w aso, prawdopodobnie koszt będzie podobny.

Warunki ubezpieczenia są bardzo, bardzo różne.
  • Odpowiedz
@el_capitano_grande: ubezpieczenie jest od incydentów na drodze z zakresem gwarantu 350euro z własnej kieszeni. Z tym ubezpieczeniem nie płaciłem depozytu, a ubezpieczenia na szyby nie dobrałem (to był błąd)
@kapitan_knur: rent-is - duża sieciowa, brałem ich przez mniejszy campervaniceland. Mieli szyby za dopłatą.

@diarrhoea: ja wiem, że ubezpieczonie wgl nie pokryje tego, tylko chciałem się zmierzyć z wysokością jaką przyjdzie mi płacić za to
  • Odpowiedz
@Gufi1315: Tak, już oddane.

Ogólnie to ku pamięci - zawsze i tylko opcja full ubezpieczenia. Co dodatkowo moge podpowiedzieć, niektóre karty kredytowe mają jeszcze opcje ubezpieczeń na wyjazdy w tym wypożyczenie auta (oprócz najcześciej 4x4).

A całość wyszła mi tak:
- Szyba - to mały odprysk więc nie policzone (normalnie liczą, ale chyba mnie dobijać nie chcieli, a wymiana całe j szybki to koszty ok.
  • Odpowiedz