Wpis z mikrobloga

3806,5 -1,5= 3805

Mirki, ile czasu fbw? od początku listopada zacząłem poważnie ćwiczyć. Start od masy 63,3kg, przy 177cm wzrostu.

Do teraz miałem dwa różne plany ogólnorozwojowe i obecny mam od początku grudnia. Masa na dziś to 71,3 w tym 13% tłuszczu.

Ile czasu ciągnąć ogólnorozwojówkę? Chciałbym dojść do tych 80kg, i poźniej tłuszczu z brzucha zacząć zabierać, bo teraz chyba bez sensu aeroby prawda?

#roknasilowni #silownia
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

im dłużej będziesz na fbw tym progres będzie wolniejszy ale widzę że jesteś ekto tak jak ja więc w tym wypadku może jednak będzie odwrotnie. Nie wiem, zapytaj kogoś innego ;__; edit: trening ogólnorozwojowy, ćwiczenia wielostawowe zawsze dla nas ekto są dobre
  • Odpowiedz
@Nadrill: no właśnie waga praktycznie już zaczyna stać w miejscu, a słyszałem też żeby zmieniać co jakiś czas plany treningowe, więc chce zasięgnąć rady większej grupy ludzi doświadczonych :>
  • Odpowiedz
@alpineking: FBW może mieć pierdyliard wariantów. Możesz pozmieniać ćwiczenia i dalej robić FBW, ale ja bym na Twoim miejscu poeksperymentował z różnymi programami treningowymi (zmieniał je ok. co 6 tygodni) i potem dobrał to, co Ci najbardziej leży. No i jak pisali poprzednicy - pamiętaj o diecie
  • Odpowiedz
@komfort: co do diety to jakiejś rygorystycznej nie mam, staram się zjeść w ciagu dnia 5 dobrych posilkow o regularnych porach , białko około 2-2,5g/1kg ciała, węglowodany 5-6g/1kg, i około 2200kcal.
  • Odpowiedz
na Twoim miejscu jeżeli celem jest dojść do 80 kg zwiększyłbym kalorie do 3000 przynajmniej (najlepiej jeszcze z 500 więcej, w zależności od Twojego metabolizmu), pewnie jesteś już na takim poziomie że z tyc h 2200 nie zbudujesz już masy. Dokładaj nie za szybko najlepiej 100-200 co tydzień i obserwuj wagę i lustro:) ale licz się z tym że brzuch trochę zarośnie tłuszczem:) makrosy chyba w miarę ok

edit: jeżeli przyjmujesz 2900
  • Odpowiedz