Wpis z mikrobloga

coś ci świta, ale nie do końca. Znaki muszą być umieszczane z prawej strony jezdni, ale nie DDR.


@radziol88: Jak blisko musi być od DDR do jezdni dla samochodów, żeby uznać ją za część całości drogi?
  • Odpowiedz
. Jak Ty to sobie niby wyobrżasz, jak ścieżka jest często odzielon pasem zieleni, elementami małej architektury, albo barierami dźwiękochłonnymi.


@F1A2Z3A4: dokładnie. No #!$%@? znaki stoją przy drodze, a często pomiędzy drogą, a ścieżką rowerową jest mnóstwo innych rzeczy jak drzewa, słupy, przystanki, wysepki autobusowe itp. jakim #!$%@? cudem rowerzysta miałby zwracać uwagę na znaki po lewej stronie? Dla rowerzystów na drodze rowerowej są osobne tablice lub znaki poziome namalowane na
  • Odpowiedz
jakim #!$%@? cudem rowerzysta miałby zwracać uwagę na znaki po lewej stronie?


@Plp_: tak jakby po prostu patrząc przed siebie.

Jak Ty to sobie niby wyobrżasz, jak ścieżka jest często odzielona pasem zieleni, elementami małej architektury, albo barierami dźwiękochłonnymi.


@F1A2Z3A4: Prosta zasada - znak jest niewidoczny, to cię nie obowiązuje I wtedy trzeba go powtórzyć osobno dla DDR.

Jak blisko musi być od DDR do jezdni dla samochodów, żeby uznać
  • Odpowiedz
znaki wyznaczają drogę z pierwszeństwem i podporządkowaną. Drogę, a nie tylko samą jezdnię. I zgodnie z definicją, pojazd jadący drogą podporządkowaną ustępuje pojazdowi jadącemu drogą z pierwszeństwem.


@radziol88: Ta, ale czy Droga Dla Rowerów nie jest osobną drogą?

EDIT: Szperając dalej, to dla mnie to co mówisz nie ma sensu, masz chociażby znak C13+C16 ( droga dla pieszych i rowerów ), która oznacza drogę na której dozwolona jest jazda wyłącznie rowerami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@F1A2Z3A4: piszesz o sytuacji, która nie jest przedstawiona na obrazku.

To co? Rowerzystę (czerwonego), który przejeżdża przez jezdnię samochód musi puścić (zgodnie z oznakowaniem), ale potem musi on ustąpić pierwszeństwa niebieskiemu, bo zasada prawej ręki? xD
  • Odpowiedz
@Danieru: Co? XD
Kierujący ma obowiązek puścić rowerzystę, kiedy przejeżdża przez ddr, znak pierwszeństwa przecież nie ma tu zastosowania, tak jak piesi nie mają znaku pierwszeństwa przed pasami. Przyznaj stary, że nie masz prawka, bo to jest taka podstawa jak to, że nie wjeżdżasz na skrzyżowanie na czerwonym świetle, albo nie taranujesz rogatek przed przejazdem kolejowym XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@F1A2Z3A4:
Ty myślisz, że skrzyżowanie ze ścieżką rowerową = przejście dla pieszych?
Pieszy ma pierwszeństwo przed wejściem na przejście, z tego co wiem rowerzysta ma je jak już się na nim znajduje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@F1A2Z3A4: @slepauliczka:
Dobra to skoro mam tutaj jak widzę ekspertów to powiedzcie, który ma pierwszeństwo i dlaczego i jako bonus dlaczego wg Was, z tego co rozumiem, rowerzysta ZAWSZE ma pierwszeństwo przed samochodem?

A Wasze prywatne wycieczki póki co zignoruje, bo nie chce mi się z Wami kopać.
  • Odpowiedz
Ta, ale czy Droga Dla Rowerów nie jest osobną drogą?


@alex-fortune: obie mogą być częścią zwykłej drogi.

Gdyby ten znak obowiązywał samochody, to by nie można było koło czegoś takiego jeździć.


@alex-fortune: znak wyznacza drogę dla pieszych lub rowerów, która ma być konstrukcyjnie oddzielona od jezdni (czyli np. krawężnikiem), więc to co jest przed krawężnikiem pozostaje jezdnią.

Ergo, jak na moje, droga rowerowa i droga w której mamy zwykły ruch
  • Odpowiedz
  • 0
I jeden i drugi mają na tyle dość miejsca,. żeby sie zmieścić.

A na logike biorąc to czerwony bo leci wprost z większą prędkością i nie robi łuku wiec nie stwarza zagrozenia a niebieski już może. Można uznać, że niebieski dojeżdża do skrzyzowania z pierwszenstwem (dla czerwonego)
  • Odpowiedz