Wpis z mikrobloga

dlaczego w Polsce mamy tak mało restauracji z kuchnia francuska? To samo się tyczy wycieczeczek zorganizowanych - liczba ofert jest mega mała. Kuchnia francuska jest bardzo ciekawa, kulturowo też u nich wysoki poziom a tak w sumie ta Francja jest u nas trochę pomijana mam wrażenie. #europa #francja #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
@pavlo006: @Renden: @fflou: @Kluskislaskie: Możecie nalać polaczkowi Don Perignona, albo dobrej whisky 18 letniej. Polaczek wypije duszkiem i powie, że cierpkie i jakieś mdłe.Dacie polakowi trufli to powie, że to jakiś zgniły czosnek. Zaparzycie polaczkowi dobrego espresso z dobrej, ręcznej maszyny, z świeżo mielonych ziaren bardzo dobrej jakości, powie że jakaś mała ta kawa i w ogóle kwaśna i i dziwnie smakuje.

Dlatego mnie nie dziwi, że 3/4
  • Odpowiedz
To samo się tyczy wycieczeczek zorganizowanych - liczba ofert jest mega


@pavlo006: Francja jako kraj na urlop jest stosunkowo drogi dla przeciętnego polaka. Taniej już wychodzi Chorwacja, Czarnogóra czy nawet Włochy.

dlaczego w Polsce mamy tak mało restauracji z kuchnia francuska?


Równie ciekawe wygląda stosunek nauki tego języka w naszym kraju. Na kursach ciężko spotkać faceta, któr chce się nauczyć tego języka. Miałem okazję sprawdzić pare szkół językowych i praktycznie zawsze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pavlo006: Mam wrażenie że dla Europejczyków kuchnia francuska jest albo nudna bo zbyt przypomina naszą albo ochydna bo kto chce jeść ślimaki i żaby. Problemem jest też chyba brak jakiegokolwiek znanego na świecie fast fooda z Francji. Kojarzą mi się z bagietkami, serem i winem, czyli z samymi dodatkami.

Ja bardzo lubię kuchnie orientalną bo używają całkowicie innych przypraw i składników niż w Europie.

Uwielbiam poznawać nowe smaki i sprawdzałem menu
  • Odpowiedz
albo ochydna bo kto chce jeść ślimaki i żaby.


@omnipotentmasterofnone: @fflou: @pavlo006: Kuchnia francuska jest właśnie komicznie sprowadzana do samych ślimaków i żab a to jest odwracanie sprawy jak przedstawianie światu kuchni polskiej w formie tylko flaków (które uwielbiam:)

Ale się spłakał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fflou: Kierowniku, jak słusznie zauważył @LubieSzaszylkiZLublina to jest #pasta czyli taka przeklejana stereotypowa prześmiewcza historia ;) Kiedyś za
  • Odpowiedz