Wpis z mikrobloga

Frankowski właśnie zagrał świetny dla drużyny wicelidera Ligue 1. Lens wygrało z Clermobt 2:1, a Franek zaliczył dwie asysty drugiego stopnia, był mega aktywny, IMO najlepszy gracz w tym meczu. Wieteska niestety #!$%@?ł drugą bramkę, ale poza tym był totalnym szefem defensywy. Kamiński kolejny mecz z asystą drugiego stopnia, dzięki jego akcji Wolfsburg zgarnął 3 punkty. Milik i Szczęsny są wraz z Rabiotem najlepszymi zawodnikami Juve. Tak grają nasi zawodnicy pod wodzą fachowców.

Gdy przyjdzie im rozegrać mecz pod wodzą Otyłego Pana będą nas zachwycać plejadą odmiennych zagrań. Milik nie będzie trafiał z dwóch metrów, Frankowski zniknie w ofensywie, a w defensywie zawali bramkę. Kamiński będzie miał celność dośrodkowań na poziomie 0%, to samo w przypadku wygranych pojedynków. Wieteska podczas wyprowadzania piłki wystawi napastnikowi drużyny przeciwnej, a potem się machnie. Szczęsny oczywiście puści szmatę.

Po meczu wszyscy będziemy zadawać sobie pytanie: „dlaczego nie grają tak dobrze jak w klubach?”. Wtedy z odpowiedzią przyjdzie Krzysiu Stanowski. Powie, że ci piłkarze to po prostu miernoty i nie potrafią zrozumieć i zrealizować wybitnego planu taktycznego Otyłego Pana.

Tak właśnie będzie, zobaczycie.

#reprezentacja #mundial #pilkanozna #mecz #weszlo #stanowski #711
  • 20
@Matioz: co do Frankowskiego to jestem w szoku jaki postęp zrobił przez ostatnie dwa sezony. Jak jeszcze grał w Czikago to był jeździec bez głowy, irytował mnie jak mało kto w reprezentacji
@jacas: To samo, w życiu bym grosza nie postawił, że przejdzie do drużyny z lig TOP 5. A ten został czołowym zawodnikiem drużyny bijącej się o mistrzostwo Francji xD
@Cthulu23: #!$%@? najwyższych lotów xD moim zdaniem mam skład na ćwierćfinał na luzie. Problemem jest losowanie, bo zapewne trafimy na Francję, oraz obecność Otylaka na naszej ławce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sadge: Już moim zdaniem kadra 2002 była lepsza. Na kluczowych pozycjach mamy poważne braki. Środek pomocy to niegrajacy Glik i Bednarek - tu bym rozważył Jędrzejczyk Nawrocki przynajmniej zgranie mają z Legii a Nawrocki w LE rok temu grał jak profesor. Ale już po ptakach.

Na pozycji środkowego pomocnika mamy Bielika i Krychowiaka. Jakby był moder to jeszcze można by dyskutować a tak nie wygląda to kolorowo. Dziwi mnie trochę brak
@baca1992: XD Chlopie, mamy tak naprawdę dobrą 11 do gry tu i teraz.

Szczęsny
Cash - Wieteska - Kiwior - Bereszynski/Zalewski
Szymanski - Bielik - Zielinski
Frankowski - Lewandowski - Kamiński

To jest gotowa 11 do gry na tu i teraz. Tylko trzeba kogos kto tego nie #!$%@?, ale grubas to #!$%@? na bank.
@kcrgs: Czekaj Czy Ty chcesz wyjść na Argentynę, Francję czy inny topowy zespół jednym defensywnym i dwoma ofensywnymi pomocnikami czy mówimy o Damianie Szymańskim? W dodatku mając w środku obrony dwóch niesprawdzonych średnich obrońców?
O ile jeszcze Wieteska może i by dał radę o tyle Kiwior?? Już prędzej bym dał Jędze( przynajmniej grali razem z Jedzą na środku ) albo mimo wszystko Bednarka.

Generalnie Bielik i Szymański to gdyby był Moder
@baca1992 Nawalka rozegrał nam najlepszy turniej od ponad 30 lat (1982) mając w składzie zawodników z ekstraklasy. Tu nie chodzi o to czy mamy zawodników na każdej pozycji czy nie. Repra to nie klub, tu się buduje koncepcję gry pod skład. A nie przychodzi gość, któremu wypaliło coś w młodzieżowe, wiec teraz będzie na siłę starał się to przenieść do nowej roboty.
@brubel: Generalnie się zgadzam. Pazdan był wtedy kozakiem, Mączyński cudowne odkrycie Nawalki. Ale też Legia wtedy grała regularnie w pucharach więc łatwiej było zaufać Pazdanowi. Uważam, że Jedza czy Nawrocki, czy inny Skoras, Karbownik, Kozłowski mogliby się teraz wybić jak Kapustka kiedyś ale znowu powtórzę. Uważam że kluczowe pozycje to środek obrony i pomocy. Nawałka wg mnie miał silniejsze te dwie pozycje. W zasadzie to wolę też prawą stronę Piszczek Błaszczykowski
@baca1992 Wg mnie minus i to spory. Zgadzam się, że najlepsi trenerzy wymyślają jakaś swoją taktykę i się jej trzymają oraz przenoszą ja potem na nowy grunt przy zmianie barw. Ale najlepsi trenerzy nie trenują reprezentacji tylko kluby, w których mają możliwość zrobienia czegoś takiego. Tworzysz koncepcję gry i pod nią budujesz skład mając możliwość ściągnięcia do siebie mniej lub bardziej pasujących zawodników. W reprezentacji tego nie ma, nie mówię, że masz
@brubel: Ale my teraz gramy inną taktyką niż w u21 właśnie dlatego że wg tego co mówi Czesiek nie mieliśmy skrzydeł i bocznych obrońców. Więc zmienił taktykę na taką z trzema obrońcami i mówił u Borka ostatnio że chce być gotowy do płynnego zmieniania taktyki.
@kcrgs: To wycena potencjału. Po 1 wycena transfermakt po transferze jest zazwyczaj równa kwocie transferu po drugie chłopak ma 19 lat także będzie miał wysoką wycenę...
No i nie jest to główny wyznacznik ale biorąc poprawkę na pewne zdarzenia jak np. wiek piłkarza, można to brać pod uwagę.
@baca1992: xD nawet mi się nie chce tego komentować xD z tamtej kadry do dzisiejszego składu zostaliby wzięci wyłącznie środkowi obrońcy, reszta nawet nie byłaby brama pod uwagę xd Oli ewentualnie jako 7 napastnik po Kownasiu i Buksie
Aż sprawdziłem jeszcze raz skład z 2002.
Dudek z Liverpoolu
Żewłakow w lidze belgijskiej
Świerczewski w 1 składzie ligi francuskiej
Kaluzny był kozakiem w lidze niemieckiej
Oprócz tego Żurawski i kapitalnej formie w znakomitej Wiśle
Krzynowek z bundesligi

Czyli dla mnie 4 kluczowe pozycje były wtedy lepsze niż teraz. Jasne że teraz mamy lepszego napastnika i bocznych obrońców tylko bez środka pola i obrony możesz mieć i Messiego a i tak nie