Wpis z mikrobloga

@ridim: w laptopie chyba więcej kosztuje, ale zapytaj w serwisie bo może to zależeć od modelu. Ewentualnie możesz spróbować go rozebrać i potraktować suszarką/żelazkiem lub do pieca włożyć.
@ridim: też o tym słyszałem i z doświadczenia wiem że sposób z suszarką nie zawsze działa. Ale z tego co kojarzę (szwagier się dowiadywał) to wymiana grafiki dużo więcej kosztuję niż jego naprawa.
@ridim: pytanie co jest tak na prawdę uszkodzone - układ, czy luty pod nim. Jak układ to wymienic układ lub cała grafikę, jak luty to można robić rebbaling. To trzeba by bylo sprawdzić (obstawiam że winny jest układ). Jak pojdziesz do serwisu to sadze że wiekszośc walnie po prostu rebbaling (bo w wielu dalej sadzi ze to lekarstwo na wszystkie choroby). Jeszcze szczescie jak mają do tego sprzet, bo czasem trafia
@Pipot: Radeon HD 5650 1GB GDDR3 MXM-A takie info znalazłem. Problem jest taki ze laptop po uruchomieniu włącza się ale ekran pozostaje czarny, po ok 30 min gdy laptop się już nagrzeje włącza się sam i działa bez zarzutów aż do następnego uruchomienia, czasem pojawiają się dziwne szlaczki na ekranie i laptop zawiesza się, trzeba go zrestartować.
@ridim: Teraz czytam to co napisalem - widać, że 5 z polaka nie miałem ;)

Wracajac do tematu - przez szlaczki rozumiesz artefakty? Jeśli tak to wina karty graficznej, z drugiej strony zawieszanie sie moglo by sugerować na przyklad przegrzanie, a czarny ekran jeszcze co innego. Ale jak sa artefakty to raczej karta graficzna.

Z tego co mi podałeś można twierdzić że masz gniazdo MXM-A - super. Jesteś w komfortowej sytuacji.
@Pipot:

Tak przez szlaczki rozumie artefakty :P Z tym wyjątkiem ze pojawiają się one tylko chwile po tym jak ekran się uruchomi, wydaje mi się ze to przez to ze komp jeszcze jest słabo rozgrzany, ale jak już pisałem jak już laptop dobrze zastartuje to chodzi bez problemu przez cały dzień. Zauważyłem tez ze przytkanie wentylacji pozwala uruchomić szybciej laptop, ale nie stosuje tego często bo boje się ze mogę go
@ridim: Hmm, zazwyczaj jest na odwrót. Kiedy komp jest gorący to się wiesza, wolno chodzi etc. Może pod wplywem ciepla cyna sie ulastycznia i lepiej zaczyna przewodzić? ale to tylko domysły.
@ridim: reballing grafiki w serwisie nie powinien kosztować więcej, jak 350 zł. Sam za tyle ludziom robiłem. Fakt, że były to laptopy max 3 - letnie, ale mimo wszystko - jeśli nie masz zbędnych pieniędzy na nowy komputer, a wiesz, że to wina zimnych lutów - rób reballing.