Wpis z mikrobloga

Z narzeczoną kupujemy dom w którym już chcy osiąść i ogólnie od dluzszego czasu mysliny o posiadaniu psów, ktore z racji mojej pracy zdalnej będą mialy obecność czlowieka i nie będą same zostawiane w domu. Czy polaczenie dwoch psów owczarka podhalanskiego i wilczka jako grupy ( lepiej miec dwa psy bo jak bedzie potrzeba to nie beda się nudzić) jest dobrym pomyslem czy lepiej miec psy jednej rasy? Docelowo będą sterylizowane/kastrowane
#psy
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tatiagla: wilczaki to ogólnie trudne specyficzne psy, a podhalany są terytorialne, stróżujące, nie ufne do obcych, dość niezależne. Jak wam pasują te rasy to spoko. Są psy które najlepiej będą się czuły będąc jedynakami. Raczej nie powinno się brać dwóch psów z zamiarem, że jak nie będzie się miało czasu na nie to będą sobie urządzać jakieś #!$%@? po ogródku, bo przy zgodnie żyjące psy raczej tego nie robią. Ewentualnie razem
@Tatiagla: no nie będą się nudzić. Rozpiedola dom razem. Wez jednego, ogarnij go porządnie co zajmie Ci z dwa lata a później zdecydujesz czy dalej chcesz drugiego. Człowiek im nie jest potrzebny na stałe. Z reszta uczy się psa, ze jest czas na człowieka i czas kiedy jest niedostępny i tyle. Inaczej będziesz miał wieczny cyrk. Oprócz ogrodu psu trzeba spaceru najmniej jednego porządnego dziennie z odpowiednia do rasy aktywnością. Jak
@Tatiagla: ale wilczek w sensie owczarek niemiecki, czy wilczak czechosłowacki? Jak to drugie, to jestem sceptyczny, ze względu na duże zapotrzebowanie na ruch, zabawa zabawą, ale to raczej nie przejdzie. Chyba, że będzie to duża posiadłość, albo planujesz z tym wiczakiem spacery rowerowe. Podhalan będzie się cieszył z możliwości stróżowania i nie potrzebuje kompana, jak ktoś będzie w domu i wyjdzie do niego raz na jakiś czas. Ogólnie też byłbym za
wiczakiem spacery rowerowe


@debug: docelowo chce psa zabierac ze sobą wlasnie na rower.
@Voyo: @mikaliq: dziękuję za odpowiedzi porady. Jestem na etapie rozmyślań. Mialem w eomu zwierzeta, ale o ile koty sa proste w obsludze to psy wymagają wiecej uwagi i to jest większa odpowiedzialność.
@Tatiagla: pies nie wymaga w sumie dużo uwagi tylko dużo wiedzy. Jak masz wiedzę jak to wszystko ma wyglądać to godzina półtorej dziennie i pies jest spełniony i bezproblemowy w domu. Przynajmniej moje bo to myśliwskie nie wiem jak to wyglada z jakimiś stróżującym czy pasterskimi. Moje potrzebują odpowiednio ułożonego spaceru z odpowiednia aktywnością dla ich nosów głównie w a oprócz tego typowo fizycznie biegamy i tak naprawdę większość dnia przesypiają.