Wpis z mikrobloga

Mircy, mam nietypową sprawę. Ostatnio wspomniałem o tym lekarzowi rodzinnemu i zasugerował, że może warto skonsultować z neurologiem, ale jak sam stwierdził, nie spotkał się z takim przypadkiem wcześniej.

Otóż moja prawa strona ciała działa jakby intensywniej. Zarost mam dużo gęstszy po prawej stronie twarzy, podobnie z owłosieniem na kończynach i też paznokcie mi rosną szybciej na prawych kończynach niż na lewych. Ostatnio cierpię na bóle stawów, ale też bolą mnie tylko po prawej stronie ciała.

Oczywiście skonsultuję się ze specjalistą, ale jestem ciekawy czy ktoś spotkał się z czymś podobnym, bo w internecie nic nie można znaleźć na ten temat.

#zdrowie #medycyna #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
@DostawcaKaloszy: no to z paznokciami może być tak że poprostu z jednej strony ci się szybciej ścierają, a włosy też nie rosną wszędzie tak samo szybko, więc nie muszą być powiązane z bólem
Czy bolą cię wszystkie stawy czy jakieś konkretne tylko?
Neurolog to dobry start bo albo wyjdzie że coś masz albo że jedna strona twojego ciała żyje szybciej niż druga
  • Odpowiedz
  • 3
@DostawcaKaloszy Nikt nie jest symetryczny jeśli chodzi o włosy i paznokcie. Zawsze jedna strona dominuje.

Co do bólu stawów- nie jest przypadkiem tak że obciążasz bardziej dominującą stronę?
  • Odpowiedz
  • 0
@ps0lak
@Wjolka
Dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o paznokcie u dłoni, to faktycznie miałoby to sens, bo jestem praworęczny i zdecydowaną większość czynności wykonuję tą ręką, ale ciężko mi uznać, że bardziej obciążam prawą stopę, bo mam pracę siedzącą, a ze sportu uprawiam tylko pływanie.

A co do zarostu to bez regularnego przycinania brody, po tygodniu wyglądam jakbym ogolił sobie tylko pół mordy. No różnica jest widoczna. Tak samo w przypadku kończyn.
  • Odpowiedz