Wpis z mikrobloga

  • 0
Powiedzcie mi bo tak te ruskie mam wrazenie cos knują. A ze formalnie Finlandia i Szwecja nie sa w NATO to gdyby hipotetycznie coś putin #!$%@?ł i zaatakował Finlandie to czy NATO pomoże na pełnej czy Finlandia bedzie zdana sama na siebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#nato #szwecja #finlandia #rosja #ukraina #wojna
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@Jamniki2 nie wiem, zeby pokazac ze jednak "mogą zaatakowac" i zaszczepic niepewnosc wsrod innych narodów. I wieksze dążenia by byly aby zaczac rozmawiac z kremlem

@kidleq nie
  • Odpowiedz
@Xolan: Stoltenberg zapowiedział że Finlandia mimo że jeszcze nie jest w sojuszu to będzie traktowana tak jakby w nim była w razie problemów z Rosją i że NATO odpowie.
  • Odpowiedz
@Xolan: Finlandia i Szwecja są w UE, a zgodnie z art. 42 ust. 7. Traktatem o Unii Europejskiej:

W przypadku gdy jakiekolwiek Państwo Członkowskie stanie się ofiarą zbrojnej agresji na jego terytorium, pozostałe Państwa Członkowskie mają w stosunku do niego obowiązek udzielenia pomocy i wsparcia przy zastosowaniu wszelkich dostępnych im środków, zgodnie z artykułem 51 Karty Narodów Zjednoczonych.

Nie ma to wpływu na szczególny charakter polityki bezpieczeństwa i obrony niektórych
  • Odpowiedz
@Xolan: USA, UK, Francja (?), Polska i jeszcze chyba parę innych krajów dały gwarancje Finlandii i Szwecji. Oba kraje pod względem bezpieczeństwa są praktycznie w NATO. Specjalnie się tak robi by właśnie jakiemuś durnemu krajowi nie przyszło do głowy atakować kraju akcesyjnego by uniemożliwić mu wejście do NATO.

Druga sprawa, nie mają kompletnie czym, przynajmniej konwencjonalnie.
  • Odpowiedz
to gdyby hipotetycznie coś putin #!$%@?ł i zaatakował Finlandie to czy NATO pomoże na pełnej czy Finlandia bedzie zdana sama na siebie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Xolan: chyba mają porozumienie z USA, które im gwarantuje wsparcie wojskowe. Czyli może nie całe NATO, ale znaczna jego część pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Xolan: A widzisz jakąś armię zgromadzoną przy granicy Finlandii? Czym on ma ich zaatakować? Zbieranie wojska przy granicy trwa miesiące przed atakiem.
  • Odpowiedz
@Xolan: Finowie są w teamie "dajcie zapro bo my już ubrani", przecież to byłby pogrom. Warunki naturalne do ataku lądowego na Finlandię bez bezwzględnego panowania e powietrzu, nie dają żadnych szans. A Rosją jest osłabiona i nawet na Ukrainie idzie jej "średnio".
  • Odpowiedz