Wpis z mikrobloga

o to teraz przypadkiem zalej klawiature czy niech się pojawią martwe piksele na matrycy po utracie gwarancji czy inne uszkodzenie to powodzenia z kosztami naprawy xD


@re_plenish: ale wiesz, że do laptopa też można używać innej klawiatury i myszki, a monitory mam 3 podpięte... więc gdzie ten argument?
  • Odpowiedz
@apo: Nie, do nowoczesnych laptopów gamingowych nie zaleca się używać podkładek chłodzących. Wentylatory w nich są tak zaprojektowane aby dobrze ciągły powietrze bez żadnej pomocy. Gdy dołoży się podkładkę to paradoksalnie ich wydajność spada, a na dodatek obniża się ich żywotność. Ja jedyne co polecam to wymienić pastę na ciekły metal i delikatnie podnieść laptopa aby wentylatory były wyżej niż 0,5cm od blatu
  • Odpowiedz
@Krzemiec: Mam nowoczesnego laptopa i dalej jest różnica. Testowałem na różnych, kwestia doboru prędkości wentylatorów i ciśnienia powietrza. Tego Legiona zwróciłem, za głośny dla mnie. Do procków mam nawet sprzęt do skalpowania ;)
  • Odpowiedz
@L3gion: niezle sa te komentarze, rozumiem napisac, ze laptop sie zuzywa, jest mniej wydajny, nie wymienisz w nim czesci ale to zesranie sie, ze ktos chce miec mniejsza czy bardziej mobilna maszyne, no tak po co gdzies jezdzic, tak samo mozna obejrzec netflixa czy google maps zamiast isc do kina czy pojechac na wakacje.
  • Odpowiedz