Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? pomóżcie mi bo zaraz zjadę z taśmy. DLACZEGO co noc muszę się budzić o 2/3/4 i przez 3 h potem przewracac się z boku na bok licząc że MOŻE znowu zasnę. Kładłem się po 23 i już o 2 przebudziłem się i koniec. Wszystkie ma melatoniny valeriny jedynie pomagają zasnąć ale nie trzymają na całą noc. Pije melisy czytam książkę przed snem, wietrzę pokój i wszystko #!$%@?. Mam pół butelki hydro wypić żeby mieć te 6h snu??? Bo ludzie ja 8h to w całym tygodniu śpię. Pomocyyyy
#bezsennosc #sen #pomocy #pytanie #pytaniedlaeksperta
  • 32
@Rzewliwy_wykolejeniec miałem też trop neurologa. Na MRI głowy wyszła torbiel szyszynki, co jako gruczoł regulujący dobowy rytm też może mieć niemałe znaczenie. Tutaj właśnie wjechały tabsy na sen. Niemniej jednak u podstawy problemu dalej pozostawał temat przytłaczającej ogólnej sytuacji.
@Rzewliwy_wykolejeniec: odstaw kofeinę, teinę itd. Zmęcz się fizycznie. Ciemny pokój i głucha cisza. (Polecam opaskę na oczy, zatyczki do uszu). Melatoniny nie używaj bo najwyraźniej działa ci te programowe 1.5h a potem organizm już sam z siebie nie produkuje. Ustal stały rytm dobowy.

Ale też psychika - zaakceptuj że i tak się nie wyśpisz. Bo musisz zdjąć presję "muszę zasnąć".

I najlepiej weź wolne (tak wiem, że się nie da). Wtedy
@Rzewliwy_wykolejeniec: a w dzien wolny tez tak masz czy spisz normalnie? Ja tak mam od marca kiedy zmienilem prace z tym ze co drugi dzien pracuje i np. jak mam na 12.00 to spie normalnie ale jak musze wstac wczesniej to niestety organizm przygotowuje sie do tego i ok 4.00, 5.00 rano sie wybudzam.. glowa swoje, w dni kiedy mam wolne spie normalnie... psychiatra przypisal fluoksytynoze i na wieczor pregabalina z
@Rzewliwy_wykolejeniec: Mam to samo, takie wybudzanie się w środku nocy jest gorsze niż problemy z zasypianiem, bo często po jakiś 3-3 godzinach snu nie możesz w ogóle zasnąć. Prawdopodobnie przyczyną tego jest stres. Nie radze brać melatoniny po przebudzeniu, bo będzie bardzo ciężko wstać, kiedyś tylko mnie zamuliła, nie zasnąłem już do rana, a po wstaniu miałem przez pare godzin zawroty głowy.