Wpis z mikrobloga

Właśnie PO, ustami wspaniałego europejczyka, peruwiańskiego słońca narodu i wyróżnionego nagrodą im. Walthera Rathenaua przez samą Makrelę, posiadacza medalu Internationaler Karlspreis zu Aachen, ogłosiło w końcu swój program wyborczy, dla wybranego narodu polskiego! Gospodarka+

FANFARY!!!!!

Oto program:

Będziecie mieć satysfakcje z tego co zobaczycie po wyborach


Brawo! Brawo! Wiwat...

Pobierz
źródło: comment_1668050463FTvsZEUxS1EF7PId4QbuaX.jpg
  • 15
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni oprócz tego wprowadził bym rodzaj egzaminu dla wyborców z podstawowej wiedzy społeczno-ekonomicznej. Nie zdasz nie masz prawa głosu, zdasz - głosujesz w wyborach. TVP zamiast gówno programów miała by ustawowy obowiązek prowadzenia programów edukacyjnych w zakresie podstawowej wiedzy ekonomicznej. Jestem pewny, że wyborcy PiS nawet by nie podchodzili do egzaminu. Taki rodzaj demokracji edukowanej.
@podatnik_fundator: w jego programie mógłby być polski program podboju Plutona a i tak przez pierwsze lata będzie musiał wyprowadzić Polskę z dupy w która nas PiS wsadził. Dosłownie każdy obszar jest zjdbany i trzeba go wypalać żelazem, No bo:

- gospodarka leży i kwiczy
- pozycja międzynarodowa polski jest gdzieś między Etiopia i Seszelami
- sprawy społeczne to kpina po tych paru latach
- praworządność jest ale na szybkim wybieraniu w
@krzych0: W urojeniach wykopków.


@vrim: taaaak? A możesz nam podać jakieś wybitnie osiągnięcia w polityce międzynarodowej naszych matołów, możesz śmiało korzystać z całej kadencji?

Mi przychodzi na myśl od razu, gratulacje prezydentowi najważniejszego sojusznika "udanej kampanii" i jakiś idiotyczny taniec z pomarańczową małpą. No i nie zapominajmy o polityce europejskiej w której wybitne osiągnięcia idealnie podsumowuje słynne 27:1. Coś przeoczyłem?
@krzych0: Ja tam nie wiem, jakie w tej materii pisowcy mają wybotne osiągnięcia, bo nie zwykłem czytać ich biuletynu partyjnego. Niemniej znaczenie Polski w polityce międzynarodowej wzrosło, choć - rzecz jasna - na wyrost byłoby przypisywać to PiS-owi jako zasługę.
Niemniej znaczenie Polski w polityce międzynarodowej wzrosło, choć - rzecz jasna


@vrim: jak się to objawia? No bo znaczenie w polityce międzynarodowej jest dość widoczne, kraje które mają na cokolwiek wpływ są znane i ich działania widoczne. Stąd jeżeli twierdzisz że pozycja polski na arenie międzynarodowej tylko w urojeniach wykopów jest na poziomie zerowym na pewno masz jakieś podstawy aby tak twierdzić. No bo przecież nie wyciągasz takich rzeczy z dupy,
w jego programie mógłby być polski program podboju Plutona a i tak przez pierwsze lata będzie musiał wyprowadzić Polskę z dupy w która nas PiS wsadził. Dosłownie każdy obszar jest zjdbany i trzeba go wypalać żelazem


@krzych0: Zaznaczam, że daleko mi do PiS i nie wybaczę s......, że przez pajacowanie za innymi w czasie pandemii, doprowadzili kraj do katastrofy. Jednak gospodarczo (do pandemii) lepiej sobie radzili od PO, co było dla
Jednak gospodarczo (do pandemii) lepiej sobie radzili od PO


@podatnik_fundator: tak, szczególnie dzięki zapaści inwestycji, wzroście generowanym przez konsumpcję drukowaną z powietrza.

ale zmieniło się to po obejrzeniu pewnego wykładu, gdzie prezentowano statystyki (nie, nie pisowski i nie z Polski).


@podatnik_fundator: nawet wiem kto organizował tą prezentację. Instytut danych z dupy
nawet wiem kto organizował tą prezentację. Instytut danych z dupy


@krzych0: https://youtu.be/hnRCT0bhqg4

tak, szczególnie dzięki zapaści inwestycji, wzroście generowanym przez konsumpcję drukowaną z powietrza.


@krzych0: Zobacz sobie tę analizę, bo mnie ona zaskoczyła i też miałem w głowie, że rozdajo i rozdajo... ale fakty są inne. Dodrukowali w pandemii, to fakt, ale musisz przyznać, że PO i cała opozycja, głosowali jak PiS w tych kwestiach, a nawet chcieli bardziej zaostrzyć
@krzych0: https://youtu.be/hnRCT0bhqg4


@podatnik_fundator: xD Fajny przegląd wybranych danych statystycznych. PO oceniamy w czasie największego kryzysu ale pisu nie oceniamy za czas ich kryzysu pandemii. Dlaczego? Bo tak.
Brak analizy struktury wzrostu PKB co jest jedną z najważniejszych danych i zrujnowałoby całą narrację. Bo by się okazało że szumny wzrost PKB jest na kredyt i wynika z wydatków konsumpcyjnych.
Manipulowanie okresem pokazywanych danych (np. wydatki na B+R tylko za okres 2014-2020)
Posądzasz Dr. Zbigniewa Dylewskiego o stronniczość? Widzę, że masz dość blade pojęcie o tym gościu, który jak tylko może, nie ocenia polityki, ale działania gospodarcze. Myślę, że jesteś trochę zacietrzewiony i wszystko, co nie jest antypis, oceniasz w ten sposób, gdy nie zgadza się z twoją narracją. Twój wybór i już wiem, że tego nie zmienię, byś obiektywnie popatrzył, nie na polityczne wojenki, a na suche fakty analityczne.

Kryzys w 2008 dotknął