Wpis z mikrobloga

Mireczki kupiłem nowy PC z GTX 1650. Niestety okazało się że nie ma wyjścia VGA a mój monitor nie ma HDMI. Więc kupiłem przejściówkę z VGA do HDMI ale po podłączeniu jej do komputera, monitor nie wyświetla ekranu, jest w trybie spoczynku.
Podłączyłem do telewizora za pomocą kabla HDMI i to samo. Czarny ekran.
GPU jest nowa i w serwisie w którym składałem komputer działała bez zarzutu.
Pomocy.
#pc #pcmasterrace #hardware #komputer #geforce
  • 30
@elLimon: Czekaj czekaj, ten konwerter powinien jednak działać, może z tymi tańszymi faktycznie to lotto , ale w robocie używamy takich i bez niczego pracują z lapka na rzutnik, bez dodatkowych zasilaczy.

Może pokombinuj jeszcze z kompem, restart i sprawdzaj najpierw na TV. Wpinasz w grafikę jak rozumiem? No i kwestia taka czy na pewno konfiguracja UEFI jest taka że puszcza w pierwszej kolejności kartę PCI-E.
@balrog84: Ogólnie to Op podłączył też do telewizora i także czarny ekran. Jeśli jest jeszcze na pokładzie karta zintegrowana, a karta graficzna w transporcie się ruszyła/odłączyła (podejrzewam) to zamiast sygnału z karty graficznej leci z karty zintegrowanej. Ale to tylko moje przypuszczenia. Miałem kuzyna który podłączał się pod kartę zintegrowaną, a nie kartę graficzną i się dziwił że czarny ekran.
@elLimon: To wygląda na problem z kartą graficzną, a nie samym adapterem. Sprawdzałeś czy karta dobrze siedzi w gnieździe? Zasilanie także czy jest podłączone? Możesz jeszcze spróbować podłączyć na płycie głównej pod hdmi ale jeśli nie ma integry to i tak nie powinno działać.