Wpis z mikrobloga

Mireczki ostatnio kolega mnie spytał czy jest możliwość "rutynowego" zatrzymania i przeszukania pojazdu? Chodziło mu głównie o polską autostradę, w biały dzień. Nie chodzi o granicę tylko centrum polski, trasa praktycznie od południa do północy.

Ma to wogóle sens? Czy policja ma takie prawa żeby bezpodstawnie przeszukać pojazd?

Sam nie znam odpowiedzi na pytanie, w samym internecie jest tyle rozbieżności że może ktoś miał styczność z bagietami przemierzając polski autobahn.
#wykopjointclub #narkotykizawszespoko
  • 14
@C00mpel: To jest Polska, jak oficerowi się zażyczy przeszukać auto, to znajdzie jakąś wymówkę, żeby to zrobić xD, ale w praktyce jak nie jesteś znanym gangsterem to raczej mała szansa na to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@C00mpel: Nie mają prawa, ale mogą to zrobić i czasem robią. Tyle, że szanse masz bardzo małe, jeśli nie jesteś z jakiegoś powodu podejrzany. No i to nie jest jakieś turbo dokładne przeszukanie, raczej czają się na to, co będzie w miarę na wierzchu.

Kolega mi opowiadał ( ͡~ ͜ʖ ͡°) że parę razy miał taką akcję, nigdy nie był czysty i nigdy nic nie znaleźli.
@jamtojest2: @oppserwatorr: Wiem do czego zmierzacie tylko chodzi mi głównie o autostradę, nie normalne drogi. Wiem, że na normalnej drodze zatrzymania pojazdów to częsty widok ale o autostradzie ciężko było mi się czegokolwiek dowiedzieć.
@C00mpel nie bylo to co prawda na autostradzie ale mnie zatrzymali o 2 w nocy bez powodu żeby sprawdzić zawartość pojazdu. Zobaczyli tylko do bagażnika i tyle. Cudem czegoś nie miałem
na autostradzie też zdarzają się kontrolę, zwykle eskortują do najbliższego mopu. Nawet jeśli nie wyhaczą cię na autostradzie to jeszcze jakoś z niej trzeba zjechać, a na ślimakach często są łapanki
Tak? Mojego brata kiedyś na rentgen zabrali. Prześwietlali samochod w reichu czy czegoś do polszy nie wiezie. Żaden gangster czy coś.