Wpis z mikrobloga

@waro: brzmi to jak jakaś operacja fake newsów, nie wiem co to ma mieć na celu. Przecież wojska ukrainy nie są tak głupie, żeby szturmować miasto(przykład Siewierodoniecka i Mariupola). Rosjanie mieli tam dobre fortyfikacje, jedynie z logistyką były duże problemy. Polityczna to nie może być decyzja bo:
a) jak to wytłumaczyć propagandowo
b) nie tak dawno było mówione, że Putin zabrania wycofywania się
c) znowu zdenerwuje patriotów
  • Odpowiedz
brzmi to jak jakaś operacja fake newsów, nie wiem co to ma mieć na celu.


@Wykobeczka: wiem, że brzmi to nieprawdpodobnie, ale faktycznie wiele na to wskazuje. Rosjanie dzisiaj wysadzili WSZYSTKIE mosty po prawej stronie Dniepru, a do tego jeszcze info dzisiaj, że zginął zastępca szefa administracji chersońskiej. No i jest jeszcze nieoficjalne info o opusczenie paru wiosek przy froncie.
  • Odpowiedz
@gejuszmapkt: Tam było 100k wojsk UA prawdopodobnie vs 40-50k mocno poturbowanych Rosjan którzy dostawali oklep od 2 miesięcy a ich drogi zaopatrzenia były limitowane. Zmęczenie wzięło górę.
  • Odpowiedz
@Vixay:
SUPER! Imo dociagniecie tego frontu przez Ukraine do rzeczki jest ogromnym sukcesem, mozna zostawic mniejsze sily, a luzuje sie tak naprawde 2 duze miasta :) Mikołajów w koncu odetchnie
  • Odpowiedz
Rosjan którzy dostawali oklep od 2 miesięcy a ich drogi zaopatrzenia były limitowane


@Vixay: Mocny ten oklep musiał być że po tych dwóch miesiącach nie potrafili ich pokonać przy dwukrotnej przewadze.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Koniasz:
A to ty myslisz, ze to jest jak w medieval total war, ze stoi naprzeciwko sobie banda ludzi i sie napindalaja xd? Oni siedzieli okopani, ciezko sie przez takie cos przebic, w dodatku teren bardzo premiuje dzialania defensywne w tym rejonie XD
  • Odpowiedz
A to ty myslisz, ze to jest jak w medieval total war, ze stoi naprzeciwko sobie banda ludzi i sie napindalaja xd? Oni siedzieli okopani, ciezko sie przez takie cos przebic, w dodatku teren bardzo premiuje dzialania defensywne w tym rejonie XD


@gejuszmapkt: Po prostu Ukraina się odbiła od rosyjskiej lini obronnej. Jak widać dwukrotna przewaga to za mało. Odcięcie od zaopatrzenia także. Skoro Ukraina nie mogła pokonać rosjan w
  • Odpowiedz