Wpis z mikrobloga

Cześć,
mam pytanie, czy na dzień dzisiejszy można śmiało wchodzić w windows 11 jeśli chodzi o gry czy lepiej wybrać Windows 10?
Pytam, bo planuję niedługo robić całkowity upgrade PC i jestem ciekaw jak wygląda to w praktyce. Mam na myśli nie tylko gry nowsze ale i starsze typu RDR 2, Skyrim, Fallout 4, Fallout 3 itp. czyli, gry sprzed już paru lat.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi
#pcmasterrace #windows10 #windows11
  • 12
@BornToDie69: @saggitarius_a: tak wolałem się dopytać, bo w sumie naczytałem się paru artykułów i komentarzy, że niby 11 gorsza dla graczy niż 10, ale w sumie od premiery Win 11 już rok minął więc powinna być stabilniejsza, plus nowe gry już raczej będą wychodzić z wizją działania na Windows 11.

Dzięki za pomoc :)
@lilitch123: działać działa ale za każdym razem jak moje przyzwyczajenie do 10 mnie oszukuje to myślę czy by nie wrócić. np. task manager został usunięty spod prawokliku na guzik start.
@lilitch123 imho 11 jest ok, a masz dłuższą perspektywę wsparcia. Jak na razie nie znalazłem programu czy gry, które by na nim nie działały, nawet te, które oficjalne wsparcie mają dla Win10
@lilitch123: tak, tylko żeby wydajność była nie gorsza niż na W10, musisz wyłączyć bodaj core isolation - to usługa wirtualizacji niby zwiększająca bezpieczeństwo, ale w W10 nawet domyślnie nie jest włączona ani aż tak potrzebna zwłaszcza w grach. Różnice może nie są drastyczne, ale to z grubsza wszystko co powinieneś wiedzieć i się przejmować. Do tego w W11 masz obsługę przerabiania gier SDR automatycznym featurem do HDR jak na Xboxie. Więc