Wpis z mikrobloga

@Cotamslychacnatymwykopie: sporo bywam w warszawie, krakowie, kielcach, radomiu(także można powiedzieć że dosyć spore miasta).
W żadnym z tych miast nie widziałem nigdy w życiu szczura na ulicy, w londynie byłem raz w życiu i widziałem z 5 szczurów w ciągu 3 dni.
Także ja nie mam pojęcia co ty porównujesz i gdzie ty mieszkasz że ci szczury po chacie zasuwają
  • Odpowiedz
opracować technologię sortowania.


@Rodriquez: pewnie nikt jeszcze nie wpadł na taki pomysł. Myślę, że wszystko przed Tobą. Rynek duży, ogromny, gigantyczny, iście gargantuiczny I to naprawdę niesamowite, że ubiegłeś wszystkich z tak rewolucyjnym i prostym pomysłem. W czesie jak będziesz o tym myślał zacznij używać systemu z wiaderkiem i gazetą (tylko skąd teraz gazety brać?) i na pewno przekonasz się o jego niesamowitych zaletach. Ja kiedyś używałem i miło wspominam tamte
  • Odpowiedz
tylko skąd teraz gazety brać?


@Polanin: są ulotki działają równie dobrze.

No widzisz obracamy się w świecie w którym idea powinna służyć nawet takim prostym wartościom jak ta.
Chęć chodzenia z wiaderkiem do śmieci powinna wymusić na społeczeństwie opracowanie technologii.
Ogólnie to priorytetowo powinniśmy zawsze sprawdzić wszystkie inne scenariusze nie ingerujące w zmianę przyzwyczajeń ludzkich ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli pojawia się możliwość np opracowywannia technologii sortowania
  • Odpowiedz
jeśli pojawia się możliwość np opracowywannia technologii sortowania wszystkich śmieci to powinniśmy właśnie tak zrobić.


@Rodriquez: a jakaś się pojawiła? Czy po prostu pomyślałeś: ktoś powinien opracować technologię teleportacji ludzi, więc stwierdziłeś, że trzeba przestać produkować samochody i pociągi, bo będziemy się niedługo telepotrowali. Brałeś np. pod uwagę, że surowce do recyklingu muszą byc czyste (tworzywa i papier)?

Dlaczego chcesz ingerować w wolność chodzenia z wiaderkiem do śmietnika?


@Rodriquez: a
  • Odpowiedz
a jakaś się pojawiła? Czy po prostu pomyślałeś: ktoś powinien opracować technologię teleportacji ludzi, więc stwierdziłeś, że trzeba przestać produkować samochody i pociągi, bo będziemy się niedługo telepotrowali. Brałeś np. pod uwagę, że surowce do recyklingu muszą byc czyste (tworzywa i papier)?


@Polanin: Po prostu uznałem że może warto w pierwszej kolejności przenalizować wszystkie dostępne scenariusze nawet jeśli miałoby kosztować ogrom pieniędzy to warto jest dokładnie to zastosować aniżeli łatwiej i
  • Odpowiedz
Po prostu uznałem że może warto w pierwszej kolejności przenalizować wszystkie dostępne scenariusze nawet jeśli miałoby kosztować ogrom pieniędzy to warto jest dokładnie


@Rodriquez: I naprawdę sądzisz, że dotąd nikt się nie zastanowił nad rozwiązaniem problemu śmieci i nie przeznaczył na to ogromu pieniędzy?

33 i wynosiłem, obecnie biegam z workami które na spodzie mają ulotkę właśnie aby nie ciekło po podłodze.

I nie pamiętasz jak to wyglądało? Uważasz, że z
  • Odpowiedz
I naprawdę sądzisz, że dotąd nikt się nie zastanowił nad rozwiązaniem problemu śmieci i nie przeznaczył na to ogromu pieniędzy?


@Polanin: Uważam że nie zostało to na tyle dobrze przeanalizowane pod kątem technologicznym, i łatwiej i szybciej i prościej jest zmienić przyzwyczajenia ludzi niż skupianiu się na czymś takim jak technologia sortowania wszystkich odpadów jednocześnie. (piorytetowo i moralnie szybciej jest nauczyć społeczeństwo nowych czynności niż poszukiwanie alternatywnego rozwiązania)

I nie pamiętasz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lajsta77: serio uważasz, że dla papieru wymieszanego z resztkami surowego mięsa i polanego resztkami z obiadu da się opracować system, w którym ten papier nada się do recyklingu?
  • Odpowiedz
Uważam że nie zostało to na tyle dobrze przeanalizowane pod kątem technologicznym


@Rodriquez: w takim razie jakie rozwiązanie według Ciebie pozwala na segregowanie brudnego papieru, tworzyw sztucznych i kompostowanie resztek zanieczyszczonych innym śmieciami, które nie są biodegradowalne. Chodzi mi choćby o teoretyczne rozwiązania. Ideę, czy choćby zarys idei. Jak sobie wyobrażasz rozdzielenie tego i ponowne wykorzystanie.

da sie w jakiś sposób opracować sortowanie czy mechaniczne oddzielanie

@Rodriquez: jak chcesz mechanicznie
  • Odpowiedz