Wpis z mikrobloga

Ciekawostka odnośnie zniżek na OC we Francji.
Za rok bezszkodowej jazdy -5%.
Najciekawsze jest to (i to główna różnica względem Polski) ze zniżek się nie traci całkowicie, tylko zmniejszają się o 25% i tylko na ten jeden pojazd.
Mając więcej pojazdów, zachowuje się stare zniżki, zwyżce podlega tylko pojazd, z którego polisy była likwidowana szkoda.
Przy nowej polisie, do wyliczenia zniżki bierze się średnią z pozostałych polis. Mając parę aut, robiąc szkody można mieć ciągle takie same zniżki.

#francjadasielubic #francja #emigracja #ubezpieczenia
  • 15
@Mojepierwszekontobiauek: tak, ale to zależy od ubezpieczyciela i szkody. Jakbyś skasował komuś Ferrari to niekoniecznie wezmą 10%. Wolna amerykanka i to TU decydują o wszystkim.

Ale dla mnie najważniejsze jest i tak, że nie tracę zniżek na wszystkie auta, bo to może kosztować
@sayanek: @AlNeri:

większej bzdury nie słyszałem dawno xd niema znaczenia czy szkoda za 200 zł czy za 3mln, konsekwencje dla sprawcy są identyczne.

To proszę o podstawę tego.

im poważniejsza jest kolizja lub liczba szkód wyrządzonych w danym roku polisowym, tym utrata zniżek może być większa.


Zdarza się, że ubezpieczyciele zerują zniżki w przypadku dwóch szkód w jednym roku
PiotrFr - @sayanek: @AlNeri: 
 większej bzdury nie słyszałem dawno xd niema znaczenia...

źródło: comment_1667981751lmWoMfTEAT4GcRwYjGf0wI.jpg

Pobierz
@PiotrFr: Zacznijmy od tego, że mało która firma aktualnie liczy nadal zniżki po staremu, czyli te słynne 60%, większość firm sprawdza od 4 do 6 lat wstecz tylko (np PZU i Compensa więcej) i wylicza współczynniki szkodowe, ale wylicza je na podstawie ilości szkód a nie wielkości.

Prawdopodobnie dlatego zapisali tam że ,,liczone indywidualnie" bo nie mieli dostępu do algorytmów danych firm i nie są w stanie tego wyliczyć.

Dam przykład
czyli tak jak mówię


@PiotrFr: nie, bo Ty twierdziłeś że w zależności od wielkości szkody liczą się zniżki, a tak nie jest. Mają swoje dziwne algorytmy ale brana jest pod uwagę wyłącznie ilość szkód.