Wpis z mikrobloga

Mireczki nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tymi formularzami i kwerendami w #access.

Mam jakąs tam rozbudowaną bazę danych zrobioną i połączone ID relacjami.

Co dalej mam robić?

Po co są te kwerendy/formularze i jak ich używać?

#studbaza

#informatyka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po co są te kwerendy/formularze i jak ich używać?


@PrevuD: kwerendy to takie szukanie w lepszym stylu i złożone z większej ilości warunków, a formularze to takie ładne okienka do uzupełniania informacji z baz danych / wyświetlania pojedynczych rekordów
  • Odpowiedz
@PrevuD: mogę cię ewentualnie trochę nakierować( matura z informatyki > rzeczywistość xD) ale do tego wszystkiego dobierasz się chyba przez pryzmat jakiegoś zdania, hm?
  • Odpowiedz
@ntskj: hmm już pomału łapię co i jak w tym wszystkim chodzi;) Kwestia jest teraz tylko błędnego zaprojetkowania relacji pomiędzy tabelami(mam ich aż albo tylko 9!) jest to baza danych narzędzi do obrabiarek(plytki, noże, akcesoria, zamówienia, detale, maszyny itp). Muszę posiedzieć nad tym trochę bo pierwszy raz zderzam się z bazami danych.

To powiedz mi taką rzecz możę: mam tabele zamówienie w której zawierają się IDplytki IDnoża ID_akcesoria
  • Odpowiedz
@PrevuD: pogrzebałbym w widoku edycji na tę tabelę, może ustawiłeś tak opcje że nie mogą być puste/powtarzać się(access ma tą zaletę że zdecydowaną większość rzeczy można wyklikać na czuja), chociaż z tego typu bazami nie miałem zbyt dużo wspólnego

btw. jest w szablonach accessa(tyle że 2003) coś takiego jak northwind co podobne rzeczy robi, możesz ew. tam zerknąć jak jest to zrealizowane
  • Odpowiedz
@ntskj: no dobra ogarnę to potem a mam jeszcze jedno pytanie. Chce utworzyć formularz z dodawaniem płytek np żębym mógł wybierać od razu wiele noży do których pasuje płytka i po dodaniu rekordu,chce aby tyle ile wybrałem noży tyle utworzyło się rekordów w tabeli zestaw (nóż-płytka)
  • Odpowiedz
potem a mam jeszcze jedno pytanie. Chce utworzyć formularz z dodawaniem płytek np żębym mógł wybierać od razu wiele noży do których pasuje płytka i po dodaniu rekordu,chce aby tyle ile wybrałem noży tyle utworzyło się r


@PrevuD: http://stackoverflow.com/questions/10305796/implementing-many-to-many-subforms-checkboxes-in-access-2007 druga odp może cię w pewien sposób nakierować, jak i http://office.microsoft.com/en-us/access-help/create-a-form-that-contains-a-subform-a-one-to-many-form-HA010098674.aspx
  • Odpowiedz