Wpis z mikrobloga

Jaki zegarek sportowy polecacie do 1,5k PLN służący głównie do pomiaru aktywności na rowerze, trochę rzadziej do biegania, z czujnikami HR do całodobowego pomiaru oraz z termometrem? Must have to bateria na minimum 6 dni. Fajne byłoby również mierzenie snu, płatności zbliżeniowe oraz odtwarzanie muzyki. Czytałem gdzieś, że garmin synchronizują się ze Spotify, a na corosy trzeba mp3 wrzucać. To prawda?

Czy zegarkiem coros można normalnie płacić zblizeniowo z racji wearOS i gpay?

Brałbym instincta, ale nie podoba mi się ten gshockowy wygląd.

Ważne tez jest, aby nie był tak duży jak jakiś fenix...
#smartwatch #garmin #coros #suunto
  • 20
@ATAT-2: @PurpleHaze: w takim razie corosy odpadają, a już się napaliłem przez te czasy pracy na akumulatorze.

Fr255 fajny, ale chciałem z muzyką i ta wersja jest poza budżetem, ale może na Black frajer cena spadnie o kilkaset zł.

@mirekwirek: na moim stopniu zaawansowania w jeździe na rowerze nie potrzebuje aż tak dokładnych pomiarów jakie oferują komputerki rowerowe, nawigacje mam na telefonie. Potrzebuję gadżetu, na którym rozpocznę w ogóle
nie potrzebuje aż tak dokładnych pomiarów jakie oferują komputerki rowerowe,


@grap32: tu nie chodzi o dokładność, a realne korzystanie w trakcie jazdy. Zerkanie na zegarek podczas jazdy nie jest za wygodne, ani za bezpieczne. Ot co.

A jeśli chcesz zacząć tylko monitorować aktywności to... telefon jest zły?

Na Fenixy 6 co i rusz są promocje.
@mirekwirek:
jak nie robisz nic wyczynowego (nie jeździsz na tętno, tempo, kadencje i inne takie), to raczej nie zerkasz ciągle na zegarek, bo i po co? Jedyne, czego mi w zegarku brakuje na rowerze, to mapy, a to faktycznie jest w telefonie

Zegarek mierzy Ci też najróżniejsze rzeczy poza rowerem, to jest genialny gadżet dla statsiarzy (takich jak ja), co lubią zbierać cyferki (kroki, kilometry itp.). Ogólnie to jeden z moich
jak nie robisz nic wyczynowego (nie jeździsz na tętno, tempo, kadencje i inne takie), to raczej nie zerkasz ciągle na zegarek, bo i po co?


@Optimystique: to po co zegarek za 1500 zł jak można mieć to w telefonie. Ew. za 100 zł do tego pas do tętna i masz to samo... Kto co lubi. W moim przypadku (jak napisałem) miałem podobne założenia jak @grap32, a praktyka pokazała, że to
@mirekwirek: no bo telefonu nie masz cały czas na ręce, nie mierzy Ci snu, tętna i kroków cały czas. Gdybyś chciał mieć TYLKO aktywności (tzn., że świadomie włączasz nagrywanie i jedziesz/biegniesz), to pewnie, telefon da radę (chociaż do biegania i tak lepszy zegarek, bo wygodniej mieć go na ręce niż telefon w pasku/nerce).

Ja ze swoim zegarkiem jeżdżę i nie mam potrzeby patrzenia co chwilę, więc tu pewnie każdy ma
takim razie corosy odpadają, a już się napaliłem przez te czasy pracy na akumulatorze.


@grap32: tylko wiesz, że w garminie działa to na zasadzie płacenia o ile zegarek sparowany jest z telefonem więc nie jest to jakaś super wygoda
jazda z mapami na zegarku to proszenie się o wypadek.


@mirekwirek: mam uchwyt na zegarek na kierownicy i na mapy zerkam. Plus wibruje przed każdym skrzyżowaniem więc nawet bez patrzenia wiem na co uważać
@grap32: upewnij się, może się coś pozmieniało bo nie jestem w tym ma czasie ale w fenix 5 tak to działało

Chyba by to wymagało karty nano sim do funkcjonowania ale ponownie - mogę się mylić :)
@grap32: @ATAT-2: nie potrzeba telefonu, zeby platnosci zblizeniowe w zegarkach dzialaly. Zakladasz na reke, przy pierwszej platnosci wpisujesz pin na zegarku i poki go nie zdejmiesz znadgarstka nie musisz juz nic wpisywac.
To terminal laczy sie z siecia i potwierdza waznosc karty (i srodki) a nie zegarek. Inaczej musialbys miec internet w karcie bankomatowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do reszty, zastanow sie nad swoim kryterium