Wpis z mikrobloga

08/11/2022 #biedarozpiska

Dzień dobry.

Wydarzeniem dnia wczorajszego były losowania play-offów europejskich pucharów. Lech Poznań zagra ze świeżo upieczonych wicemistrzem Norwegii – Bodo/Glimt. Nie jest to rywal nie do przejścia, pamiętamy przecież że nawet Czesław Michniewicz z Legią zdołał ich pokonać. Do tego Real – Liverpool i PSG – Bayern w Lidze Mistrzów, Barcelona – United w Lidze Europy. Na wiosnę nudy nie będzie.

A propos Michniewicza. Wczoraj był 7.11 - myślę że to dobra data do uznania jej świętem korupcji w polskiej piłce. Ktoś zajmujący się czymś rodzaju audytu w azjatyckiej firmie bukmacherskiej 188bet wysłał do polskich klubów (w tweecie Norbert Skórzewski podaje że wielu) maila z informacją, że są przekonani że trzy polskie trzecioligowe kluby uczestniczyły w procederze ustawiania spotkań - chodzi o grupę II trzeciej ligi: Bałtyk Gdynia, Pogoń II Szczecin oraz Błękitnych Stargard Szczeciński.

A sam Michniewicz jest w radzie sportowej Bałtyku Gdynia, klubu w którym zresztą wiceprezesem jest Michał Listkiewicz.

Natomiast dziś wraca Puchar Tysiąca Drużyn! I to wraca z przytupem, już w pierwszym meczu dzisiejszego dnia istnieje wysokie prawdopodobieństwo porażki ekstraklasowicza. Dlaczego? To bardzo proste. Górnik pewnie pogonał Pogoń Szczecin, zespół z czuba tabeli ekstraklasy, wcześniej pokonał rewelację sezonu – Widzew. Polska piłka ma swoje specyficzne humory, dlatego nikogo nie powinien po tym meczu zdziwić ewentualny awans KKSu. Najlepiej zapowiada się oczywiście mecz Lechia – Legia.

Tyle z piłki rodzimej, w ligach zagranicznych nie ma dziś niczego co można z czystym sumieniem oznaczyć jako hit. Nieźle wyglądają mecze w Bundeslidze, a w Serie A Empoli spróbuje powstrzymać serię meczów bez porażki w lidze ekipy z Neapolu. Na zakończenie dnia mecz męża Anny Lewandowskiej.

-----

FORTUNA PUCHAR POLSKI

14:30 – KKS Kalisz – Górnik Zabrze, Polsat Sport
17:30 – Górnik Łęczna – Piast Gliwice, Polsat Sport Extra
20:30 – Lechia Gdańsk – Legia Warszawa, Polsat Sport

-----

SERIE A

18:30 – Napoli – Empoli, Eleven 1 (Piotr Dumanowski, Dominik Guziak)
18:30 – Spezia – Udinese, Eleven 2 (Tomasz Zieliński, Filip Kapica)
20:45 – Cremonese – AC Milan, Eleven 2 (Julian Kowalski, Piotr Czachowski)

BUNDESLIGA - Viaplay

18:30 – Wolfsburg – Borussia Dortmund, (Mateusz Borek, Tomasz Urban)
20:30
Bayern Monachium – Werder Brema, (Rafał Wolski, Marcin Borzęcki)
Bochum – Borussia Mynsienblabla, (Kamil Kania, Radosław Gilewicz)
VfB Stuttgart – Hertha Berlin, (Dawid Król)

LA LIGA

19:00 – Elche – Girona, Eleven 3, Eleven 4 (Michał Świerżyński, Marcin Gazda)
20:00 – Athletic Bilbao – Real Valladolid, C+Sport 2, C+Sport 5
21:30 – Osasuna – FC Barcelona, Eleven 1 (Mateusz Święcicki, Sebastian Chabiniak)

BRAZYLIJSKA SERIE A

01:30 – Sao Paulo – Internacional, Polsat Sport

#mecz #dzienmeczowy #ekstraklasa #pucharpolski #pierwszaligastylzycia #bundesliga #seriea #laliga
Pobierz f..... - 08/11/2022 #biedarozpiska

Dzień dobry.

Wydarzeniem dnia wczorajszego b...
źródło: comment_1667889165jRiQye5ijMuVX9EN6hhiVK.jpg
  • 15
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mat9: w sumie ciekawe, nie szukałem informacji aktualnym składzie rady sportowej. Zresztą ja nie chcę procesów, nie będę przecież sugerował powiązań najbardziej kontrowersyjnego trenera w Polsce z korupcją w klubie ..

@pro666full: raczej radzę obserwować tag, bo z wołaniem to wiadomo jak tutaj jest. Nie wiem nawet czy mirkolisty działają, więc listę do wołania musiałbym robić że tak powiem manualnie.