Wpis z mikrobloga

Czy w kanonie jest cos o wieku Vernona, albo o tym kim byli jego rodzice?

To #!$%@?, ale jedna rzecz sobie uswiadomilem. Petunia byla starsza siostra Lily, realnie moze o 2-3 lata, czyli na poczatku 1. czesci miala zaledwie 23-24 lata. Jej maz z tego co pamietam byl juz wtedy dyrektorem w fabryce produkujacej swidry, wiec albo bardzo szybko dorwal sie do stanowiska (powiazania rodzinne?) albo byl sporo starszy, realnie co najmniej 10 lat i mial wiecej czasu na awans (chociaz malo prawdopodobne, nie wydawal sie jakos specjalnie inteligentny a osobowosc mial odpychajaca).

To jak wygladali w filmach prosze zignorujmy, tam James Potter w momencie smierci [21] wyglada jak Harry w epilogu [chyba 36]
#harrypotter
  • 21
  • Odpowiedz
@Apaturia: no coz, mozna to wyjasnic podciagajac to pod patologiczna klasowosc przedstawionego swiata - widac pochodzil z jakiejs wysoko postawionej, arystokratycznej rodziny, skonczyl dobra szkole, no i dostal za nazwisko wysokie stanowisko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ozenil sie z Petunia ktora zostala wieczna kura domowa, tez pasuje do tradycyjnego podzialu rol
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale na początku pierwszej części Vernon wtrącił chyba jakiś komentarz o dziwnie ubranych "młodych ludziach" czy coś podobnego. Biorąc pod uwagę, że nie miałby wtedy jeszcze trzydziestki, brzmiałoby to trochę zabawnie xD
  • Odpowiedz
@Apaturia: no wiesz, on od poczatku byl mentalnym wonsem i januszem co marudzil na nowy, zepsuty swiat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiki mowi ze Petunia urodzila sie przed 1960 a Vernon przed 1961, akcja zaczyna sie w 1981, wiec czysto teoretycznie mogl byc mlodszy od zony i miec naprawde niewiele ponad 20 lat... Troche dramat, szczegolnie ze juz chyba wtedy byl opisany jako straszny grubas.

Nie no,
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Oboje zawsze odbierałam jako parę w permanentnym wieku średnim, tak gdzieś po czterdziestce. Fakt, z serią zaprzyjaźniłam się już po wyjściu pierwszego filmu, więc może to trochę wpłynęło na mój odbiór. Ale oni nawet w książkach zachowują się jakby byli młodzi tak co najmniej dwie dekady temu, zwłaszcza Vernon.
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: przecież Dudley jest opisany jako grubas w młodości.

Petunia pewnie była golddigerką i zachwyciła Vernona "głębią oczu" co Lily nie raz wypomniała że wybrała czarowanie nieco innymi różdzkami ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:, co wywoływało ogromny ból dupy u Petunii

Stąd siostry się nie lubiały
  • Odpowiedz
@Apaturia: no wiesz, jak sie wczytac to wychodza takie kwiatki jak to ze na przyklad podczas oddawania Harry'ego Dursleyom Dumbledore byl chwile po swoich 100. urodzinach, a kiedy Harry przybyl do Hogwartu Snape mial zaledwie 31 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i mhm, nauczycielem zostal niedlugo po upadku Voldemorta, a on padl jak mial 21 lat, czyli wychodzi na to ze Hogwart potrafil miec profesorow ledwo
  • Odpowiedz
Z kolei Hagrid na poczatku serii (oddanie Harry'ego) mial jakies 53 lata, i wychodzi na to ze zyl w swojej chacie niemal cale zycie nie probujac rozbudowac...


@DryfWiatrowZachodnich: W to akurat mogę uwierzyć xD

A reszta, cóż... Rowling słynie z masy dziur fabularnych. Czyta się super, uwielbiam HP, ale no ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
W to akurat mogę uwierzyć xD


@Pas-ze-mna-owce: no ta, powiedzmy szczerze, on byl lekko uposledzony xD

Inna sprawa ze kompletna dziura jest to ze nigdy nie pozwolono mu skonczyc edukacji jak sie okazalo ze byl niewinny, a potem uczyl dzieciaki na wyzszym poziomie niz oficjalnie umial ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zreszta, od zawsze wiadomo ze Hogwart to byl prywatny folwark Dumbledore'a, podobnie jak to ze ministerstwem rzadzil
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Tak teraz sobie myślę - wychodziłoby na to, że prestiżowy Hogwart zatrudniał nauczycieli niemających za bardzo wyższego wykształcenia? ( _) W sumie nawet nie kojarzę, czy w świecie czarodziejów były jakieś uniwersytety.
  • Odpowiedz
@Apaturia: oczywiscie. Wez tez pod uwage ze nie bylo zadnej kontroli kto i czego nauczal, wiec przechodzily rzeczy jak zaklecia niewybaczalne, te parodie lekcji ktore odwala Hagrid, alkoholiczka od wrozbiarstwa. Zreszta im wiecej pomyslec tym gorzej, sama sytuacja z Lupinem co mowil ze Dumbledore musial przekonywac nauczycieli ze jest bezpieczny - no bez jaj, mowimy o jesli dobrze licze 33 letnim facecie, bylym czlonku aktywnego ruchu oporu przeciwko Voldemortowi ktora skonczyl
  • Odpowiedz
@Apaturia: zreszta czekaj, jest jeszcze grubsza akcja xDDD Kiedy Hagrida wywalano ze szkoly to kazdy myslal ze to przez niego byly ataki z ofiara smiertelna, ale z jakiegos powodu wszyscy posluchali Dumbledore'a ktory chcial go zostawic jako gajowego. Czyli innymi slowy latami na terenie Hogwartu mieszkal wielki facet, silny jak tur, skazany za ataki ktore doprowadzily do morderstwa, i bez zadnej kontroli lazil po zakazanym lesie, zarl wspolne posilki, kumal sie
  • Odpowiedz
@Apaturia: była mowa w 6 części (akurat filmowej, bo książki dawno nie odświeżałam), że do bycia aurorem Harry musi mieć tylko powyżej przecietnej, bo to zadowala Slughorna a nie wybitny dla Snape'a. Czyli to trochę jakby dostali dane oceny i puff, mają zawód, który chcą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzoli: To fajnie mają w tym świecie czarodziejów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale z drugiej strony, trochę przykre - imprezy studenckie w magicznym akademiku byłyby na pewno epickie...

Kiedy Hagrida wywalano ze szkoly to kazdy myslal ze to przez niego byly ataki z ofiara smiertelna, ale z jakiegos powodu wszyscy posluchali Dumbledore'a


@DryfWiatrowZachodnich: To jest jedna z wielu rzeczy w fabule, która strasznie mi zgrzytała, kiedy
  • Odpowiedz
To jest jedna z wielu rzeczy w fabule, która strasznie mi zgrzytała, kiedy po latach wróciłam do serii. Wszystkie części postanowiłam przeczytać tak trochę przez filtr sentymentu i nie powiem, klimat był nadal bardzo przyjemny, ale... świat HP jest mimo wszystko bardzo umowny ¯_(ツ)_/¯ Trochę to uwiera na pewnym etapie.


@Apaturia: duzo tych dziur tego typu da sie wyjasnic jak sie trzezwo spojrzy na przedstawiony swiat, tylko ze wyjasnienie bedzie takie
  • Odpowiedz
@dzoli: nie no, w ksiazkach bylo tak ze powyzej przecietnej to musi miec z eliksirow aby zaczac je na poziomie zaawansowanym, jesli chodzi o aurora to byly wymienione tylko przedmioty z jakich ma miec dobre wyniki aby wogole myslec aby startowac do tej roboty


@DryfWiatrowZachodnich: a no widzisz, filmy mam na świeżo, a książek nie czytałam lata, więc nie do końca pamiętam ;)
  • Odpowiedz