Wpis z mikrobloga

Siemanko Mircy.

Szukam dobrej bielizny z wełny merino. Naczytałem się że jest super ekstra, cud miód, bardzo wygodna i nie wchłania zapachów, czy jakoś tak.

Kto serio czegoś takiego używa i może potwierdzić lub zaprzeczyć?

Jaką markę warto wybrać? Materiał musi być 100% merino, czy mieszanki też są dobre?

Chcę dobrą bieliznę na wypady w góry, trekingi, ogólnie na dłuższą aktywność poza domem.

Cena na razie nie gra roli.

#turystyka #outdoor #gory #las #trekking #wincyjtagow
  • 6
@Spawacz-slusarz-akrobata: Z dość długiego grzebania po necie (cholernie ciężko znaleźć w tym temacie coś, co nie jest marketingowym bełkotem ( ͡° ʖ̯ ͡°)) oraz paru testów:

Wełna daje ciepło, inne materiały dają wytrzymałość (jedwabie, poliamid) lub elastyczność (elastan).

Wełna ma jednak tą wadę, że pije wodę. 100% merino będzie cieplusie, ale błyskawicznie nasiąknie potem i będzie wolno schnąć. Nie aż tak jak bawełna, ale to jednak włosie,
@Spawacz-slusarz-akrobata: mam majtki merino z Decathlona, miałam je na dupie w różnych ekstremalnych sytuacjach typu ciepły dzień podczas ciśnięcia po górach 100km i było doskonale, 10/10, dupa sucha, żadnego dyskomfortu ze coś spocone/mokre/bleh, nic mnie nie obtarły. Dodam, że miałam przygody w tym zakresie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możliwe, że jakieś „droższe” są lepsze, nie przeczę, ale te całkiem nieźle się sprawdzają - a nie są szczególnie