Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #deweloperka #remont
Niedługo odbieram mieszkanie, ściany wyglądają tak jak na zdjęciach w komentarzu.
Ściany są przetarte w miarę, ale rozumiem, że trzeba jeszcze położyć gładź, żeby dorównać wszystko.
Chcę podjąć się tego zadania samemu. Czego potrzebuję? Jakieś protipy z wykonaniem tego? albo błędy jakich należy unikać?

z tego co się orientowałem to:
1. https://allegro.pl/oferta/szpachla-40-60-80-0-3-mm-adapter-kij-walek-olejnik-9683661043?fromVariant=9683657947
2. https://www.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/zaprawy-i-tynki/gipsy-i-gladzie/gotowa-gladz-polimerowa-gta-18-kg-atlas,p475315,l1556.html
3. Oświetlenie jakieś tam mam.
  • 17
  • Odpowiedz
@WykopowyGeodeta: wiele rzeczy można zrobić samemu ale gładzie najłatwiej spieprzyć, ja by brał fachowca. A jak już koniecznie samodzielnie to jest mnóstwo filmików na Internecie. Ja robiłem z wujkiem wykończeniowcem w jednym mieszaniu i przyznam że wspominam to koszmarnie, szczególnie sufity (#!$%@? te sufity :). Samodzielnie bez tego wujka-mistrza na 100 % umoczył bym kasę zamiast oszczędzić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WykopowyGeodeta: Jeśli sciana potrzebuje tylko przegładzenia to daruj sobie ten śmieszny zestaw. Wystarczy zwykła paca, szpachelka, wiadro acryl-putzu i paca do szlifowania + papier ścierny. A no i grunt oczywiście jakiś by się przydał na te ściany przed szpachlowaniem.
  • Odpowiedz
@WykopowyGeodeta: zwykły nóż do tradycyjnego szpachlowania, a nie taki zestaw na wałek do jednego mieszkania. Jak robisz to pierwszy raz, to idę o zakład, że tą metodą sobie nie poradzisz. Jeżeli chcesz szpachlować takie zapolerowane tynki to grunt rozcieńczony, żeby nie zrobić gumiastej powłoki na ścianie. A jak chcesz je otworzyć to możesz mocniejdzym gruntem spenetrować.
  • Odpowiedz
@WykopowyGeodeta: ja robiłem u siebie:
Grunt 50/50 z wodą
Zwykła paca prostokątna do nakładania
Do szlifowania żyrafa i siatki, światło z 2 lamp LED (takich podłużnych ) przyczepionych to teleskopu do regipsow,
Leciałem na mp finishu z worka, polecono mi zrobić bardzo rzadki i kłaść kilka cienkich warstw, wyszło ok pomijając czas bo jednak za każdym razem schnięcie i szlifowanie. Ale jak na amatora całkowitego jestem zadowolony.
  • Odpowiedz
@BELM0ND0: @DrN_25: @Smarek37: @Boczekzezboczkiem:
Może to dla was oczywiste pytanie, ale mam jeszcze jedno, jak to jest robić gdy na zewnątrz będzie temperatura poniżej 0? (oddanie mieszkania w połowie grudnia)
Bo już w mieszkaniu są grzejniki, i jak będzie odbiór mieszkania to już to będzie chyba grzało?
ale chyba je musze zdjąć.... zeby pomalować za kaloryferami itp. jak to wygląda? czy tego nie będzie
  • Odpowiedz
@WykopowyGeodeta: luzik. Ciepło nawet z jednego grzejnika ci się tyle rozejdzie po mieszkaniu, bo drzwi i tak wstawiasz na końcu. Zresztą nawet jak wszystkie zdejmiesz to poniżej 15 stopni nie zejdzie. Najprzyjemniejsza temperatura do tej roboty.
  • Odpowiedz
@WykopowyGeodeta: do gładzi zdejmij, później przy kolejnych malowaniach można olac, masa ludzi tak robi. Co do prac w chłodzie dopóki będzie te +10 w pomieszczeniu i odprowadzanie wilgoci to będzie schło, a tak jak kolega wyżej pisał, większym problemem jest chłodzenie operatora bo praca do najlżejszych nie należy.
  • Odpowiedz
Czego potrzebuję?


@WykopowyGeodeta: Przede wszystkim dobrego odkurzacza i żyrafy. Gładzie to moim zdaniem jedna z gorszych robót i warto to zlecić, a samemu się zająć innymi rzeczami. Ale jak masz samozaparcie i budżet na sprzęt, to próbuj :-)
  • Odpowiedz
@Regis86: to aż takie trudne? Kurde sądziłem, że jak są krzywe sciany i chciałbym je napierw jakoś prostować płytami gk to bym nawet nie myślał o podjeciu się takiej pracy. Ale położenie gladzi jest az tak trudne na prostych ścianach ? Kurde, mówicie jakby to byla jakaś magia...... A za ile za m2 teraz biorą wykonawcy? Moze na serio to zlece i nie bede się w to bawił xd
@
  • Odpowiedz
@WykopowyGeodeta: Nic nie pisałeś o płytach gk w swoim poście. Na pewno łatwiej z nimi, chociaż sufit to dalej mocno niewdzięczna robota. Natomiast ja przede wszystkim nie lubię gładzi dlatego, że to straszny syf, a jak przyjdzie Ci kupić porządny sprzęt do tego celu, to stracisz sporo z tego, co oszczędziłeś na robociźnie (odkurzacz to pod 2k, żyrafa w sumie nie wiem, bo nie jestem na bieżąco, ale pewnie tysiak
  • Odpowiedz
@WykopowyGeodeta: nie jest to aż tak trudne, szczególnie, że masz równe ściany. Co prawda nie znam twoich możliwości i miałem już klientów, którzy chcieli tylko, żeby im poszpachlować, a oni sami sobie to pomalują. I nawet to spiepszyli, więc u różnych jest różnie. Cena na gotowo z malowaniem to jakieś 60 zł metr, zależy od regionu, bez malowania ok 1/3 mniej. Żyrafę, bym sobie darował na jednorazową robotę. Tak jak
  • Odpowiedz
@WykopowyGeodeta: czytając Twoje pytania z całym szacunkiem, ale powtórzę, daj sobie spokój, oszczędzisz sporo czasu. Znajdź dobrego fachowca a czas który byś poświęcił na et prace wykorzystaj na zarobienie pieniędzy na fachowca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz