Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Mam pytanko odnośnie stawania na prywatnej działce, a zastosowania art. 144 o niszczeniu zieleni. Otóż stałem sobie samochodem na prywatnej, nieogrodzonej działce, staż miejska wlepiła mi w konwencji mandat na 100 zł, przyjąłem. Sprawa na pewno nie raz się powtórzy a ja nie mam zamiaru płacić za każdym razem tylko dlatego, że komuś zaczęło przeszkadzać to co dzieje się na czyjejś działce obok osiedla. Dodam że parkuję tu od 5 lat i nigdy takiej sytuacji nie było. Kolejnego mandatu mam zamiar nie przyjąć. Jak rozumiecie zapisy tego artykułu? Bo moim zdaniem na działce prywatnej mogę się postawić też tira i nikogo nie powinno to interesować. A to że właściciel działki nie Interesuje się tym, by działkę ogrodzić.. to już inna kwestia
#policja #prawo #kierowcy
SzczerbatySuchar - Mam pytanko odnośnie stawania na prywatnej działce, a zastosowania...

źródło: comment_1667801624qtCmvcfv08jmZzzs4JepP2.jpg

Pobierz
  • 64
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rogovic: właściciele działki mieszkają gdzieś w stanach czy gdzieś i mają w dupie co się dzieje z ich ziemią, dostawali dziesiątki propozycji wykupu działki pod bloki ale za każdym razem bez odpowiedzi. Nawet nie wiadomo czy żyją
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kic3k: samemu też muszę stać tam bo w promieniu 2km nie ma miejsc do parkowania wyznaczonych i parkujesz wtedy tak, jak teraz - trochę na dziko, na czyjejś działce. Zgłoszenie pochodzi od miejscowego społeczniaka co lata dronem i #!$%@? się dosłownie każdej jednej rzeczy, od razy na SM lub policję dzwoni ze wszystkim
Ja rozpartuje czy SM moze wlepic za to mandat - za stanie na prywatnej posesji. Bo jezeli tak, to nawet wlasciciel moze dostac mandat za parkowanie na swojej dzialce.


@bacanahali: jak doszedłeś do takich wniosków? xD
Jeżeli wybijesz sobie szybę w domu to możesz za to dostać mandat? Czy coś się zmienia jeżeli ta szybę wybilbym ja?

w okolicy nie ma wyznaczonych miejsc do parkowania


@SzczerbatySuchar: ale jaka w tym
@Erravi

Od kiedy SM daje mandant za to, że ktoś staje na prywatnej działce


Od czasu...kiedy do SM idą największe niedorajdy i tepaki które nawet do drogówki się nie nadają...
@SzczerbatySuchar: już pomijając słuszność mandatu to reprezentujesz typowe polskie podejście do własności prywatnej. Nieogrodzone posesja i do tego właściciel niezainteresowany = niczyje, więc można rozjeżdżać nieruchomość swoim rzęchem. Przecież miejsce parkingowe się należy! Ciekaw jestem kiedy właściciele aut naucza się, że posiadanie miejsca do parkowania swojej „używanej klasy premium” w mieście jest kosztem eksploatacyjnym auta i nikomu nie należy się za darmo i najlepiej pod samym wejściem do kurnika.