Wpis z mikrobloga

chcę iść pierwszy raz oddać krew, więc mam takie cztery pytania:
1. Nie ma znaczenia o której przyjdę? Np jak przyjde o 11 a pracę zaczynam o 8 to mam usprawiedliwiony cały dzień a nie od danej godziny?
2. Do której godziny najpóźniej można przyjść oddać krew?
3. W związku ze stanem epidemii są to dwa dni wolnego?
4. Jak ze sportem po oddawaniu? Rozumiem, że pierwszego dnia nie bardzo, ale jak dzień później pójdę na trening to już raczej nic nie grozi? Tzn. organizm powinien się już na luzie zregenerować?
4. Czy zdarza wam się czuć słabo po oddaniu krwi? Czy raczej to nic strasznego? Wiadomo, każdy organizm reaguje różnie, ale pewnie są tu tacy co oddawali wiele razy i mają porównanie.
#krwiodawstwo
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@redheart: odnośnie godzin sprawdź w twoim rckik
1) jeśli się nie uda usprawiedliwienie będzie jedynie na kilka godzin nie na cały dzień,
2) nawet jak przyjdzie kilka minut przed zamknięciem by pobrali ale tak się nie robi :D
3) jeszcze chyba nie odwołali 2dni
4) każdy ma inaczej ale najczęściej dzień po lepiej unikać ciężkich treningów
4²) czasami lekkie zamulenie
@redheart:
1. Jeśli się nie uda to masz zwolnienie na kilka godzin, lepiej pójść wcześniej na wszelki wypadek.
2. Zależy od rckik, wejdź na stronę danego punktu poboru i będziesz miał godziny rejestracji punktu/oddziału terenowego
3. Jeszcze nic się nie zmieniło i nadal są dwa dni wolnego
4. Tu sprawa indywidualna, jedna osoba zacznie trening i będzie czuła zmęczenie inna wyrobi normę, mimo wszystko drugi dzień bym jeszcze darował
4^2) Po