Wpis z mikrobloga

@marg-g: Pytanie czy faktycznie są takie niższe? Wg danych GUS z grudnia 2021 średnia brutto wygląda następująco:
- Rzeszów: 6830 zł
- Katowice: 9038 zł
- Łódź: 6458 zł
- Szczecin: 6532 zł
Więc ze wspomnianych miast tylko Katowice, gdzie średnia jest mocno windowana przez górników (średnia dla pracowników kopalń w Katowicach to ponad 17 tys.) mają wyższe zarobki.
@LiczbaPi bardziej chodziło mi o pokazanie szarej rzeczywistości jaka tu panuje. Większość osób, które tu pracują zarabia poniżej tej średniej, a ceny paliw czy w sklepach masz takie jak w Warszawie, gdzie zarabia sie o wiele więcej. Znam osobe, która wróciła zza granicy, podjęła sie tu pracy wynajmując mieszkanie, po czym ponownie wyjechała bo do swojego utrzymania musiała dokladać ze zgromadzonych oszczędności. Takie coś raczej nie jest normalne. Idąc do pracy powinienem
@producent_smogu: Wiadomo, część rzeczy kosztuje tyle samo w całym kraju, ale nie wszystko. Mieszkałem prawie 15 lat w Krakowie i 2 lata temu wróciłem do Rzeszowa, po przeprowadzce bardzo dawało się odczuć różnicę cen, zwłaszcza na usługach czy w restauracjach. W Krakowie płaciłem 10-20% więcej za takie same porcje w restauracji czy za fryzjera. Podobnie z czynszem za mieszkanie. Oczywiście jak ktoś całą pensję musi wydać na jedzenie w markecie to
LiczbaPi - @producent_smogu: Wiadomo, część rzeczy kosztuje tyle samo w całym kraju, ...

źródło: comment_1667768783VGR2iXkbKVqlpXWZyR6TUq.jpg

Pobierz
@producent_smogu: @LiczbaPi: @asdfghjkl: @marg-g: Możecie mi odpowiedzieć na pytanie skoro w Rzeszowie taka bieda to dlaczego miasto jest wśród 10 powiatów z największym odsetekiem nowych samochodów? Na 380 powiatów. W Rzeszowie na każdym kroku spotykam naprawdę drogie auta, często po 250-500k. Dlaczego do Primadentu trzeba czekać 4 miesiące na leczenie zęba mimo że mają 40 dentystów i ceny z kosmosu? Ostatnio dałem tam prawie 1000 zł za 50-minutowe