Wpis z mikrobloga

@Lujdziarski: no bo kraftowe piwa w większości to nalepka:p

Ludzie się nakręcili na produkt klasy premium dla elyty "pacz Aldona, pije piwo inne niż większość, jesteśmy lepsi" , a prawda jest taka że jak grzyby po deszczu wyrosły piwa januszexuw.

Przecież nawet youtuberzy sprzedają swoje "kraftowe" twory xd

Bardziej szanuje zboczeńców kupujących używana bieliznę xd
  • Odpowiedz
no bo kraftowe piwa w większości to nalepka

lepiej wziąć plecak i iść do żabki po pare perełek


@Lujdziarski: @TheGreenBastard: ja gdzieś ok. 2014 roku byłem w takim kraftowym miejscu i serwowali naprawdę dużo i ciekawych rzeczy i wybrałem sobie z menu coś co w opisie miało że receptura pochodzi z jakiegoś roku we Francji gdzie mieli zarazę która zniszczyła winogrona czy coś w tym stylu i nie
  • Odpowiedz
@Lujdziarski: no bo temat i swoje ulubione smaki trzeba trochę znać. Pewnie wzięli jakiegoś imperial stouta i się dziwią że im nie smakuje, jak wcześniej pili perłę.
Dobry kraft chmielowy za 9 zł jest nieporównywalnie lepszy niż taka perła.
  • Odpowiedz
@Lujdziarski: @TheGreenBastard Po prostu piwa koncernowe są robione w ten sposób, żeby smakowały jak największemu procentowi ludzi i mają być jak najbardziej nijakie i zbliżone do wody w smaku. A kraftowe to eksperymentacja itd. więc wiadomo, że może się trafić albo lepsze albo gorsze. W odróżnieniu od innych alkoholi piwa craftowe nie są jakieś lepszej jakości per se, tylko płaci się właśnie za to, że mniejszy browar podejmuje ryzyko
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: No nie za bardzo, po prostu piwo kraftowe jest na tyle różnorodne, że trzeba wiedzieć co się lubi, bo kupując coś losowego jest duża szansa, że nie trafi w gust.

Piwa koncernowe typu Perła czy Żywiec są w smaku wypośrodkowane na tyle, żeby pasowały prawie każdemu.

Co kto lubi( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lujdziarski Kiedyś zwykle piwo kosztować 2.50zl, kraftowe 6zl.
Dzisiaj dalej zwykle piwo kosztuje oko 2.50zl(tak samo niedobre), a krafciki po 12-13 i są też niedobre xD
Kraftwerk poszedł w hipsterskie obrazki na etykiecie i cenę z kosmosu bo przecież ludzi "stać".
  • Odpowiedz
@Krzysztof53647: 2.50zł to chyba jakiś argus z Lidla kosztuję a nawet i nie. a co do smaku kraftów - co kto woli, jest dużo różnych rodzajów piw i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, jak nie megagorzkie to lekkie pszeniczne czy kwaśne
  • Odpowiedz