Wpis z mikrobloga

Kurde mirki, gdzie jest początek składu pociągu? Jak jedzie intercity to zapowiadają, które wagony są na początku składu, które w środku, a które na końcu. No i mam wrażenie, że raz ten początek jest przy lokomotywie, a raz z drugiej strony. Przed chwilą byłem świadkiem - pociąg nad morze, 9 wagonów i ludzie biegną na drugą stronę, bo to co miało być na początku składu jest na końcu pociągu. Jest jakaś reguła? #pkp #kolej #pociagi
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@NullPointer: no to zalezy w ktora strone jedzie. Poczatek skladu powinien byc za lokomotywa, czasem zapowiadaja odwrotnie, np. w ilawie jest iles IC ktore podjezdzaja w jedna strone a odjezdzaja w ta sama tak wiec masz poczatek skladu przy wjezdzie przy wagonie 14 a jak odjezdza to przy wagonie 9. Nie zrozumiesz PKP i ich systemow. Ja dopiero ogarnelem numeracje miejsc ino co w niej chodzi, a to juz jest
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@cybulion: jeśli pociąg zmienia kierunek jazdy na stacji to wagony są zapowiadane w konfiguracji "na odjazd" czyli jeśli mamy wagony na wjazd 1-5 to zapowiedziany zostanie że wagon nr 5 jest z przodu bo na odjazd (po zmianie kierunku) nr 5 będzie z przodu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cybulion: nigdy nie zrozumiem po co babcie biegają po peronie w pośpiechu szukając wagonu skoro pociąg ma jeszcze 10-15 minut do odjazdu ¯\_(ツ)_/¯ mam wrażenie że lubią aktywność fizyczną, innego powodu nie widzę.

Bawię się w PKP cały czas.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gumpa_bobi: wspolczuje :]
Ludzie niezbyt ogarniaja te rezerwacje miejsc wagony i wogole, kiedys siadales jak bylo miejsce i tyle. PRL w ludziach bedzie zywy poki oni zyja.
  • Odpowiedz
po co babcie biegają po peronie

mam wrażenie że lubią aktywność fizyczną, innego powodu nie widzę.


@gumpa_bobi: ale to jest zawsze
- tramwaj stoi na pętli i ma odjazd za 5 minut? sprint do tramwaju
- tramwaj jeździ co 5 minut, nie
  • Odpowiedz
@cybulion: @gumpa_bobi: Dzięki za opinie. Jednak piszę o stacji typowo "przejazdowej" - pociąg wjeżdża z lewej, wyjeżdża z prawej. Zapowiedź mówi "wagony 15, 14, 13 znajdują się na początku składu pociągu" po czym przyjeżdża lokomotywa, za którą jest wagon 7 a 15stka z drugiej strony na końcu. Pociąg stoi minutę więc ludzie biegną a konduktor krzyczy żeby wsiadali i w środku pociągu zmieniło wagon bo on już odjeżdża.
  • Odpowiedz