Wpis z mikrobloga

Uzbierałem tak z 8k na nową graj maszyne i mam niezla zagwozdkę.
Docelowo ma być na parę lat. Ja tak tylko na pełnej to gram w Warzone.
Monitor full hd. I teraz pytanie warto wchodzić to teraz? poczekać na 13400f i zrobić setup z ddr5 ??
Czy może zbudować coś za 4k i resztę odłożyć. ?? Wiem, że future proofing nie ma sensu bo tak ta branża wygląda że bardziej opłaca się kupić kartę za 2000 i potem za 3 lata znowu nastepną niż teraz za 3000.
Jakieś sugestie. Moze gotowe zestawy???
#pcmasterrace
  • 23
@ulver86: IMO coś dobrego na AM4 i gtx3060ti(może i by się udało 3070 dorwać) to obecnie najlepsza opcja w tym przedziale cenowym. W droższe karty moim zdaniem sensu nie ma iść, bo zaraz wychodzi seria 4000 i pewnie będzie lepsza i tańsza jednocześnie. Co do czekania to zawsze jest coś nowego na horyzoncie i jak nie kupisz w końcu to będziesz czekał w nieskończoność ( ͡~ ͜ʖ ͡°
@ulver86: nie wiem czy karta za 2000 to najlepsza opcja biorąc pod uwagę, że karta za 2k nie będzie bardzo wydajna i w RT już może niedomagać i w FHD.

ddr5 jak masz kasę do wydania i nie masz nic lepszego do włożenia jej, nie kosztem grafiki albo procesora w sensie: w niektórych grach wypadał dużo lepiej od ddr4, ale w niektórych podobnie albo gorzej.
https://youtu.be/I7-2ArdYvfA?t=555

oszczędzając kasę ryzen 5700x nie
@Variv: no zdecydowanie. jeszcze ludzie zatęsknią za 4080 12GB ( ͡° ͜ʖ ͡°)
gorzej jak tak większość kart będzie, wydajność/zł podobna a płacisz za dlss...
@ulver86: W temacie low endowych kart jest dramat, nie ma nic nowego, to stare trzymają cenę. Jedyna sensowna nowa to RX 6600. Natomiast wyżej jednak jakiś postęp jest. Typu za 2400 zł masz RTX 3060 Ti o wydajności RTX 2080 Super, który był wyraźnie droższy. Jednocześnie to dalej okolice cen z premiery RTX 3060 Ti, a nawet nieco drożej.

Ja bym pewnie właśnie z RTX 3060 Ti albo RX 6700 XT
stary zlom i5 6600


@ulver86: jeszcze nie taki stary, jak dużo grasz w gry to najpierw wsadź dobra grafika może nowego amd 7900XTX w grudniu premiera a później coś topowego z am5+ i ddr5