Wpis z mikrobloga

Uzbierałem tak z 8k na nową graj maszyne i mam niezla zagwozdkę.
Docelowo ma być na parę lat. Ja tak tylko na pełnej to gram w Warzone.
Monitor full hd. I teraz pytanie warto wchodzić to teraz? poczekać na 13400f i zrobić setup z ddr5 ??
Czy może zbudować coś za 4k i resztę odłożyć. ?? Wiem, że future proofing nie ma sensu bo tak ta branża wygląda że bardziej opłaca się kupić kartę za 2000 i potem za 3 lata znowu nastepną niż teraz za 3000.
Jakieś sugestie. Moze gotowe zestawy???
#pcmasterrace
  • 23
@10129:

jeżeli 4080 wyjdzie w cenie 8000+ i ten obrazek jest wiarygodny to może tak nie byc do końca, bo 3090ti kosztuje 6000zł a różnica pomiędzy nimi nie wygląda na znaczną więc wydajność/zł wychodzi podobnie

Póki co to wróżenie z fusów, zobaczymy jak będzie. Ja raczej stawiam na to że Nvidia nieco zejdzie z cen tańszych serii, bo jednak muszą wrócić na rynek "dla graczy", bo na koparki nikt nie kupuje,
jeszcze nie taki stary, jak dużo grasz w gry to najpierw wsadź dobra grafika może nowego amd 7900XTX w grudniu premiera a później coś topowego z am5+ i ddr5


@Witson: O panie. Może i5-6600 nie brzmi jakoś staro, ale to 4 rdzenie i 4 wątki, wydajność podobna co w moim kręconym i5-4690K, gdzie przy sparowaniu z GTX 1650 Super widać było czasami bottlenecka. RX 7900 XTX i i5-6600 w FHD to