Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#jdg #wlasnadzialalnosc #wlasnafirma #dotacje #urzadpracy

Hej Mircy, planuję złożyć wniosek o dotację z PUP na rozpoczęcie działalności.

Obecnie mam umowę zlecenie w jednym miejscu i umowę o dzieło w drugim miejscu. Czy jeżeli zakończę obydwie umowy, następnego dnia zarejestruje się w PUP (wypowiedzenie zlecenia i zakończenie umowy o dzieło działa ze skutkiem złożenia i zaakceptowania przez zlecającego, czy dopiero jak wszystkie urzędy się o tym dowiedzą i wprowadzą w systemy?) i złożę gotowy wniosek, to będzie to w jakiś sposób dyskwalifikowało albo ustawiało w dalszej kolejności do przyznania dotacji?

Z zerwaniem umów za porozumieniem i zgodą obu stron nie będzie problemu, bo jak się uda otworzyć JDG z dotacją to dalej będę kontynuował współpracę z tymi podmiotami. Bardziej chodzi mi tutaj o kwestię jak spojrzy na to PUP?

Pewnie dużo osób tak robi żeby wziąć hajs i przejść na B2B, pytanie czy w oczach urzędnika to kombinatorstwo i cwaniactwo, czy normalna kolej rzeczy i jeżeli wniosek ma sens to normalnie go rozpatrują?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63669334768f2f483ae46f14
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k__d: z mojego doświadczenia, pracownicy są pomocni i wytłumaczą co i jak. Na przykład w poniedziałek zrywasz umowy, we wtorek rejestrujesz się jako bezrobotny, a w środę składasz wniosek.

Zależy od urzędu, każdy ma swój własny wniosek i regulamin dotacji, np jak musisz pisać biznesplan to możesz dołączyć listy intencyjne od firm itp